Buz İle Cilt Güzelliği, Buz Maskesi, Buz Uygulaması

buzla güzelleşmek, buzun cilde faydaları, buzun cilde yararları, cilt maskeleri

Güzel olmanın yolu Buz küplerinde saklı

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Her kadının güzelleşmek adına uyguladığı bir çok yöntem vardır. Cilt maskeleri, bitkisel maskeler, bakım kürleri vb. gibi daha birçok  güzelleşmek adına yapılan şeyler. Siz güzelleşmek isteyen bakımlı bayanlara, değişik bir bakım önerisi, üstelik çok da faydalı olan,  cilde uygulanan buz maskesi. Günün yorgunluğunu ve stresini alan, metabolizmayı canlandıran çok değerli bir yardımcınız olacaktır buz küpleri. Gergin, prüzsüz ve ışıl, ışıl bir cilt tonuna sahip olmak istiyorsanız, buz yöntemini mutlaka denemelisiniz. Güzelleşmek adına vermiş olduğumuz makaleleri mutlaka bir okumanızı öneriyoruz…

İşte sizin için aşağıda buz ile uygulayabileceğiniz bir kaç cilt bakım önerisini sıraladık:

1- Cildiniz kuru, hassas ya da sorunlu (yani akne ve sivilce oluşumuna meyilli) ise, buzdan uzak durun.

2- Yüz çevresi ve boynu güçlendirmek için, küçük parçalara ayırdığınız 9-10 adet buzu plastik ve kılıf içine koyun. Bunu bir sure yüzünüzde gezdirdikten sonra biraz ara verin. Bu işlemi, buz eriyinceye dek sürdürün. Zaten, ilgili bölgede karıncalanma hissi duyacaksınız.

3- Her gece, yatmadan önce cildinizi göz kamaştırmasını sağlayabilirsiniz. İnce bir tülbente sardığınız buz kalıbını hızla göğüslerin üzerinden geçirin. Soğuk, dokuları gerginleştirip canladıracaktır.

4- Buzdolabında bir çay kaşığı bulundurun. Sabahları, yorgun ya da şişmiş gözlerle uyanırsanız, bunu kullanabilirsiniz. Kaşığın tümsek kısmını gözkapağına dayayıp birkaç saniye bekleyin. Farkı hemen hisedeceksiniz.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver