Büyük büzüşme Büyük Patlama Büyük soğuma Büyük yırtılma

Etiketler: big bang, bilim adamlarına göre kıyamet, Büyük zıplama

Evrenin Sonu Nasıl Gelecek Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

Evrenin Sonu Nasıl Gelecek

13 milyar yıldır evren genişliyor. Peki bu genişleme ne zamana kadar sürecek. kıyamet nasıl gelecek? Evrenin nasıl yok olacağına dair çeşitli teoriler var. Ancak bunun tam olarak nasıl olacağı üzerinde sadece tahminler yürütülüyor. işte bilim adamlarına göre kıyamet senaryoları.

null

13 milyar yıl kadar önce gerçekleşen Big-Bang’den (büyük patlama) beri evren sürekli genişliyor.

-Çekim gücü herşeyi yavaşlatacak ve kendi üstüne çökecek (Büyük büzüşme)

-Evrenin genişlemesi sürecek ancak giderek yavaşlayacak ve evren giderek soğuyacak (Büyük soğuma)

-Gizemli ‘kara enerji’ evrenin giderek daha hızlı genişlemesine yol açacak ve evren yırtılıp kopmak suretiyle dağılacak (Büyük yırtılma)

-Evren genişlemesini tamamlayınca daralmaya başlayacak ve bu daralmanın sonunda yeni bir Big Bang meydana gelerek yepyeni bir evrenin oluşumunu başlatacak. (Büyük zıplama)

Son Aramalar: big bang, bilim adamlarına göre kıyamet, Büyük büzüşme, Büyük Patlama, Büyük soğuma, Büyük yırtılma, Büyük zıplama, çekim gücü, evrenin dönüşümü, Evrenin Sonu Nasıl Gelecek, kara enerji, kıyamet, kıyamet nasıl kopucak, yeni big bang

UZAYIN SONU, elektrik oluşumu, parçacık hızlandırıcılar, evrenin oluşumu resimli anlatım, evrenin sonu nasıl gelecek, bigbang teknol, evrenin dönüşümü, evren nasıl sürekli genişkliyor, evrenin sonu nasıl gelecek haberi, geleçek uzay teknolojisi

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver