Burundaki Siyah Noktalar İçin Bitkiler, Burundaki Siyah Noktalara Bitkisel Çözüm, Burundaki Siyah Noktalara Çözüm

burundaki siyah noktalara doğal çözüm, burundaki siyah noktalara doğal tedavi, burundaki siyah noktalara kesin çözüm,

Burundaki siyah noktalar için bitkisel çözüm

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Çok fazla rastlanılan cilt problemlerinden birisi olan siyah noktalar, genel sağlığı hiçbir şekilde etkilemezler ancak en çok burunda meydana geldiği için yüzün tam ortasında çirkin bir görünüme sebep olduklarından bireyler bu durumdan çok rahatsız olur. Burun bölgesinde yağ oranının fazla olmasından kaynaklanan bu soruna şifalı bitkilerle çözüm bulabilirsiniz.

Burun bölgesindeki siyah noktalara bitkisel çözüm arayanlara herbalistlerin önerisi aşağıdaki bitkisel içerikli merhemdir. Aynısafha (nergis) bitkisi ile hazırlanan bu merhem burundaki siyah noktalara çok iyi gelecektir. İşte aynısafha merheminin hazırlanışı:

İki avuç dolusu aynısafya çiçeklerinden, yapraklarından ve saplarından ayrılmadan ince ince kıyılır. İçine 500 gr tereyağı (kuyruk yağı da olabilir) ekleyerek bitkiler çıtırdayana kadar kavrulur. Ardından tencerenin ağzı kapalı olarak bir gece bekletilir. Ertesi gün tekrar ısıtılır ve tülbent yardımıyla süzülür. Daha sonra burna her gün sürülür. Merhemi cam kavanozda saklayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver