Burun Ucu Ameliyatı, Burun Ucu Estetiği Ameliyatı, Burun Ucu Estetiği Hakkında

burun ucu estetiği nasıl yapılır, burun ucu estetik operasyonu, burun ucu için ameliyat, burun ucu nasıl düzeltilir

Burun ucu estetiği

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Tıp dalında Tipplasti olarak tanımlanan burun ucu estetiği, burun ucundaki deformeleri düzeltmek için uygulanan ve toplumumuzun sık sık tercih ettiği estetik operasyonlardan biri olmaktadır. Burun ucundaki asimetrik görünüm, düşüklük, sıkılmış gibi görünen bir burun ucu veya genişlik gibi şekil bozuklukları burun ucu estetik ameliyatı ile yok ediliyor.

Burun ucu estetik operasyonu öncesi tüm şikayetler doktur ve hasta arasında konuşulup, ne yapılması gerektiğine karar veriliyor. Hasta şikayetlerini bir bir dile getirirken doktorda çözüm önerilerini sunuyor. Ardından burnun 8 farklı açıdan fotoğrafı çekiliyor ve bilgisayar üzerinden düzeltmeler yapılarak hastaya gösteriliyor. Hasta düzeltilen fotoğraftaki burnundan memnun kalırsa operasyona başlanıyor.

Burun ucu estetiğinde kapalı rinoplasti teknği kullanılıyor. Bu teknik kullanıldığı zaman burnun dış kısmında herhangi bir iz meydana gelmiyor. Burun ucundaki deformeleri düzelmek için uygulanan operasyonda burun kemiğine herhangi bir işlem uygulanmıyor. Sadece burun ucu yapısını oluşturan kıkırdak ve yumuşak doku şekillendiriliyor. İşlemde tampon ve atel kullanılmamaktadır. Tercihe göre lokal veya genel anestezi kullanılmakta ve işlem yaklaşık1 ile 2 saat arasında sürmektedir.

Burun ucu estetiği sonrası

Burun ucu ameliyatının ardından hasta aynı gün taburcu ediliyor. Ameliyattan bir iki gün sonra hasta ılık bir duş alabilir. Yaklaşık bir hafta sonrada burun üstündeki bantlar alınır. Burun ucu estetiği sonrası 6 ay içinde burun son şeklini almış olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver