Burun Tıkanıklığı Nasıl Açılır, Burun Tıkanıklığı Nasıl Geçer, Burun Tıkanıklığı Nasıl Gider

burun tıkanıklığı nasıl giderilir, burun tıkanıklığı nasıl tedavi edilir, burun tıkanıklığı ne iyi gelir, burun tıkanıklığını açmak için ne kullanmalı

Burun tıkanıklığı nasıl açılır?

Kış mevsiminin sık yaşanan sorunlarından olan burun tıkanıklığı, grip, soğuk algınlığı ve akciğer hastalıkları gibi eşitli sağlık sorunlarından kaynaklanmakta ve bu soruna en etkili çözümde eczanelerde satılan burun yıkama sıvılarını kullanmaktan geçer. Fizyolojik serum adı verilen burun yıkama sıvıları, eczanelerde çok ta uygun fiyatlara satılmakta ve bu sıvıları kullanmak ile burun tıkanıklığı kısa sürede geçmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Burun yıkama sıvısı yani fizyolojik serum damla kutularının içinde bulunduğu için uygulaması da oldukça kolaydır. Tıkalı olan burun deliği açılana kadar burun yıkama sıvısı düzenli olarak tıkalı buruna sıkılmalıdır. Tıkalı burun açılana kadar her gün uygulanması gereken burun yıkama sıvasının uzun dönem kullanımının hiçbir zararı yoktur.

Burun yıkama sıvalarının çocuklarda da kullanımında bir sakına görülmemiştir. Hem yetişkinlerde hem de çocuklarda rahatlıkla kullanılabilen burun yıkama sıvıları şişmiş olan burun sümüksel zarını büzüştürerek tedavi sağlar. Ancak burun yıkama sıvıları bebeklerde çok uzun süre kullanılmamalıdır. Çünkü gelişme döneminde olan bebeklerde kullanılan fizyolojik serum bebeklerin burun sümüksel zarını tahrip edebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver