Burun Eti Büyüme Ve Tedavisi, Burun Eti Büyümesi, Burun Eti Büyümesi Radyofrekans Tedavi

burun eti büyümesinin tedavisi, büyüyen burun eti tedavisi, radyofrekans ile burun eti büyümesi tedavisi,

Burun eti büyümesi tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Normalde toplam altı tane (üç tane sağ, üç tane sol tarafta) burun etine sahibiz. Ancak çoğu kişi geniz eti ve polipler gibi burun etinin sonradan oluştuğunu ve zararlı olduğunu düşünürler. Oysa ki burun etleri doğuştan sağlıklı olan her insanda bulunmakta ve büyümedikleri müddetçe de hiçbir zararları dokunmamakta, aksine solunum için oldukça faydalı dokulardır.

Burun etleri soluduğumuz havayı nemlendirme, ısıtma, temizleme yani bir nevi süzgeç görevi görmekteler. Özellikle mukoza dediğimiz burun erini saran zar tabakası bu görevleri yerine getiren asıl kısımdır. Burun etleri yaşam boyunca bazen büyüme bazen de küçülme göstermekteler. Örneğin siz soğuk havadaysanız burun eti havayı ısıtmak amacıyla daha fazla çalışacağı için büyüme gösterecektir. Bu durum soğuk havalarda burun tıkanıklığının kanıtıdır. Eğer ki aşırı sıcak bir ortamdaysanız bu kez de burun etleri geçici olarak küçülecektir. Normal şartlarda ki bir ortama girdiğiniz zaman burun etinin büyüklüğü de normale dönecektir.

Geçici olarak bu şekilde büyüme ve küçülme gösteren burun etleri ne yazık ki kalıcı olarak da büyüme göstermekteler. Bunun etinin kalıcı büyümesi burnunuzun tıkamasına yol açacağı için nefes almanızı da zorlaştıracaktır. Alerjik nezle, kronik sinüzit, kötü hava koşullarına sahip yerlerde yaşamak, uzun süre burun açıcı damlalar kullanmak burun etinin büyümesi sebepleri arasında sayabileceklerimizdir.

Burun eti büyümesi sorunu ile karşı karşıya kalındığı zaman muhakkak hekime danışmalı ve tedavi olunmalıdır. Özellikle ilk evrelerinde tedavisi daha kolaydır. Bu aşamada ilaçlı tedavi etkili olur; ancak ilerlediği durumlarda cerrahi veya radyofrekans uygulamasına gerek duyulur.

Radyofrekans ile burun eti büyümesi son zamanlarda çoğu hastanın en çok tercih ettiği burun eti büyümesi tedavi yöntemlerindendir. İlacın yetersiz kaldığı durumlarda ameliyat olmak istemeyen hastalara radyofrekans tedavisi önerilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver