Burun Eti, Burun Eti Ameliyatı, Burun Eti Ameliyatı Nasıl Yapılır

burun eti ameliyatı nasıldır, burun eti tedavisi, burun etinin alınması,

Burun eti nasıl alınır?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Tıp camiasında Septum Deviasyonu olarak bilinen, halk arasında da burun eğriliği olarak tanımlanan bu rahatsızlık nefes almayı engelleyen, burun tıkanıklığına yol açan, burun etinin büyümesine sebep olan ya da bunun gibi müşabih durumların görülmesinde en önemli risk faktörlerindendir. Septum, burnu içeriden ikiye bölen bir duvardır; Septum Deviasyonu ise, bu duvarın eğri olması sorunudur.

 

Çeşitli sebeplerden dolayı eğrilen Septum bir takım sorunların görülmesine yol açtığı gibi, tıpta konka adı verilen ve aldığımız nefesin nemlenmesi işlevini göre burun etinin de büyümesine yol açmaktadır.

Septum Deviasyonundan kaynaklanan bir sorun olan burun eti büyümesi de nefes alma problemlerine yol açan bir sorundur. Eğer burun eti ilaç veya radyo frekans yöntemi ile tedavi edilemeyecek boyutta ise, cerrahi işlemlere başvurulur. Burun eti tedavisi için lokal ya da genel anestezi altında cerrahi işlemler uygulanmaktadır.

 

Burun eti ameliyatı

 

Ameliyat sırasında Septum eğriliği düzeltilmektedir. Septum deviasyonundan kaynaklı fazla kemik, kıkırda ve et parçaları temizlenir. Burun eti ise ya kısmen kesilir ya da yakılarak küçültülür.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver