Burun Amaliyatı, Burun Estetiği, Burun Estetiği Nedenleri

burun estetiği sağlıklımı, burun estetiği yaptıranlar, burun estetiğinin zararları varmı,

Burun Estetik Amaliyatı Sağlıklı mı?

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Burun estetiği günümüzde  en sık yapılan estetik amaçlı yapılan cerrahi operasyonlardır. Burun estetiği,  rinoplasti nazoplasti olarak adlandırılır. Burnumuz yüzümüzün tam ortasında ve kendimize baktığımız da ilk göze çarpan yerdir. Burun estetiği olmak için gelen hastaların birçoğu burun şeklinden memnun olmadıkları için gelirlerken,bazıları da ise solunum şikayetleri ve kanamalar ile gelmektedirler. Bu makalemizde sizleri bilgilendirmek adına, burun estetiğine deyiniyoruz…

 

Buruna hoş, uyumlu bir görünüm kazandırmak için mevcut dokuları küçültme ve insanın kendi vücudundan alınan dokularla büyütülmesi sağlanılıyor.Buruna doku eklenmesi gerektiğinde kulaktan veya kaburgadan kıkırdak parçaları alınıyor.Bu dokular hastanın kendisinden alınmaktadır.Hastanın kendi dokusunun tercih edilmesinin sebebi diğer materyallerin uzun dönemli başarısız olması ve enfeksiyon gibi sorunlar oluşmasına neden olmasıdır.

Burun estetiği yani rinoplasti düşünen kişinin yapması gereken ilk davranış plastik cerrahisine danışmaktır. Operasyon geçiren kişinin, ameliyat sonucu kusursuz olmak yerine burunun uygun şekli getirildiğini bilmesi gerekir.Hem estetik görünüm açısından hem de sağlık problemleri açısından tavsiye edilen en erken yaş 16,17’dir.Çünkü bu yaşlar burun büyümesini tamamlamış oluyor.

Her iki açıdan da burun ameliyatı ve estetiği uygun ortam ve donanımlı hastaneler de gayet sağlıklıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver