Burs Veren Kurumlar 2012-2013 2012-2013 Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurumlar Hangi Kurumlar Burs Veriyor 2012-2013

Hangi Kurumlar Burs Veriyor 2012-2013,

 

Maddi durumu iyi olmayan Üniversite öğrencilerine karşılıksız olarak burs veren kurumları liste halinde ve aranan şartlarla beraber sitemize koyduk. Üniversite okuyorsanız ve durumunuz iyi değilse hemen aşağıdaki listede burs veren kurumların telefonlarını arayarak burs başvurularınızı yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Burs Veren Kurumların Listesi ;

Milli Eğitim Bakanlığı

Web Sitesi : http://www.meb.gov.tr/

Telefon No : 0312 417 50 70

Aranan Özellik : Milli Eğitim Bakanlığı, yükseköğrenim kurumlarının öğretmen yetiştiren fakültelerini ilk beş tercihi içinde yazan ve bu bölüme girmeye hak kazanan öğrencilere dört yıl boyunca her ay karşılıksız burs veriyor.

Türk Eğitim Vakfı

Web Sitesi : http://www.tev.org.tr/

Telefon No : 0212 217 58 58

Aranan Özellik : Vakıf her yıl yurtiçindeki tüm üniversitelerden, maddi desteğe muhtaç ve başarılı yaklaşık 5000 öğrenciye burs veriyor. Burs miktarı her yıl yeniden belirleniyor ve öğrenci başarılı olduğu sürece eğitim süresi boyunca verilmeye devam ediliyor. TEV burslarıyla ilgili bilgiler okullarda ilan ediliyor ve başvurular okullara yapılıyor.

Vehbi Koç Vakfı

Web Sitesi : http://www.vkv.org.tr/

Telefon No : 0216 531 00 00

Aranan Özellik : Yetenekli ancak imkânları sınırlı olan öğrencilere burs veriyor. Hazırlık ve birinci sınıf haricindeki öğrencilere verilen burslar için sağlıklı, derslerinde başarılı ve devletin demokratik, hür, çağdaş ve laik düzenini içtenlikle benimsemiş olmak gerekiyor. Burslar için seçim okul idarelerince yapılıyor. Burs almak isteyen öğrencilerin kendi fakültelerinin dekanlığına veya okul müdürlüğüne başvurmaları gerekiyor.

Sağlık ve Eğitim Vakfı

Telefon No : 0212 512 18 78

Aranan Özellik : Başvuru Ağustos-Eylül aylarında yapılıyor. Ağırlıklı olarak tıp fakültelerindeki öğrenciler tercih ediliyor ve 3′üncü sınıftan sonraki öğrencilere veriliyor. Burs alacaklar not ortalamalarına göre seçiliyor.

Kızılay Gençlik Müdürlüğü

Telefon No : 0312 430 23 00

Aranan Özellik : Dernekçe verilmekte olan karşılıksız burs yardımları, sosyal himayeye muhtaç, kendi imkânları ile tahsil hayatlarını devam ettiremeyen öğrencilere verilmekte olup öğrencinin başarılı olması ve sınıfta kalmaması gerekmektedir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler sınıflarını geçtikleri ve herhangi bir şekilde öğrenimlerine ara vermedikleri takdirde bursları tahsil hayatları boyunca devam etmektedir.

İzmir Ticaret Odası

Telefon No : 0232 441 77 77

Aranan Özellik : Öğrenim bursu karşılıksızdır. Burs talebinde bulunan öğrencinin; bir başka kuruluştan burs almaması, ekonomik desteğe gereksinimi olması, başarılı bir öğrenim süreci içinde olması ve hiç başarısız dersi bulunmaması, İzmir’de ikamet ediyor olması veya İzmir’deki öğrenim kurumlarında öğrenim görmesi gerekmektedir.

Sema Yazar Gençlik Vakfı

Web Sitesi : http://www.semayazar.org.tr/

Aranan Özellik : Başarılı ve sosyoekonomik durumu burs almasını gerektiren üniversite öğrencilerine burs veriyor. Bursun devamı her yıl başarılı olma koşuluna bağlı. Müracaatlar ekim ayı başında sona eriyor. Başvurular vakıftan alınacak formla yapılabiliyor.

Toplum Gönüllüleri Vakfı

Web Sitesi : http://tog.org.tr/

Telefon No : 0216 321 89 88

Aranan Özellik : Toplum Gönüllüleri Vakfı 2005-2006 öğrenim yılından başlayarak TC vatandaşı olan öğretmen çocuklarına (devlet ilköğretim, lise ve dengi okullarında görevli veya bu okullardan birinden emekli bir anne ve/veya babanın çocuğu olan) burs sağlamaktadır.

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı

Web Sitesi : http://www.yasar.com.tr/vakif/

Telefon No : 0232 482 22 00

Aranan Özellik : Üniversitelerde, yüksek ve ortaöğretim kurumlarında okuyan yetenekli, çalışkan, başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı öğrencilere, vakfın Öğrenci Burs Yönetmeliği çerçevesinde tamamen karşılıksız burs verilmektedir. Başvurular Eylül–Ekim aylarında yapılır.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu

Web Sitesi : http://www.kyk.gov.tr/kyk/html/index.html

Telefon No : 0312 363 87 70

Aranan Özellik :Yurt içinde tüm üniversite ve yüksekokullarda okuyan öğrencilere öğrenim kredisi ve katkı (harç) kredisi adı altında borç veriliyor. Başvurular üniversite tercih formuyla yapılıyor.

İTO Vakfı

Telefon No : 0212 511 41 50

Aranan Özellik : İstanbul Ticaret Odası Vakfı’nın verdiği burslarda aranılan şart; öğrencinin maddi imkânlarının yetersizliği ve üniversitede ekonomiyle ilgili bölümlerden birinde okuyor olmasıdır.

burs veren vakıflar, karşılıksız burs veren vakıflar, burs veren özel vakıflar, enbasit.com

İstanbul Sanayi Odası Vakfı

Web Sitesi : www.isov.org.tr

Telefon No : 0212 293 54 18

Aranan Özellik : Üniversite ve meslek yüksekokullarında öğrenim görenlere burs veriliyor. Burs verilecek adayı öğrencinin öğrenim gördüğü kurum seçiyor ve vakfa bildiriyor. Teknik bölümde okuyanlara burs sağlanıyor.

Hüsnü M. Özyeğin Vakfı

Web Sitesi : http://www.husnuozyeginvakfi.org.tr/

Telefon No : 0212 217 04 01

Aranan Özellik : TC vatandaşı olan, İstanbul’da bir devlet üniversitesinde okuyan, ÖSS sonuçlarına göre kendi puan türünde ilk 2000 öğrenci arasında olan, hazırlık veya 1. sınıf öğrencisi olan, mali desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerinin eğitimlerini desteklemektedir. Koşulları uyan öğrencilerin, kendi Üniversiteleri’nin Öğrenci İşleri ve/veya burs ofislerine müracaat ederek burs başvuru formunu temin etmeleri ve gerekli belgeleri eksiksiz olarak tamamlayarak üniversitelerine geri vermeleri gerekmektedir. enbasit.com

Hacı Ömer Sabancı Vakfı

Web Sitesi : http://www.vaksa.org.tr/

Telefon No : 0322 351 56 44

Aranan Özellik : Maddi desteğe ihtiyacı olan başarılı öğrencilere geri ödeme yükümlülüğü olan sosyal amaçlı burslar veriyor. Burs için 15 Eylül–15 Ekim günleri arasında başvurulması gerekiyor.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı

Web Sitesi : http://www.cydd.org.tr/

Telefon No :0212 252 44 33

Aranan Özellik : Ailenin mali durumunun yeterli olmaması, öğrenim–harç kredisi ve Başbakanlık bursu dışında burs almıyor olmak, sigara içmiyor olmak.

Çağdaş Eğitim Vakfı

Web Sitesi : http://www.cev.org.tr/

Telefon No : 0212 297 69 79

Aranan Özellik : ÇEV, ilköğretim, ortaöğretim ve yükseköğretim öğrencilerine karşılıksız burs vermektedir.

Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu

Web Sitesi : http://www.sydtf.basbakanlik.gov.tr/burs.htm

Telefon No : 0312 424 09 47

Aranan Özellik : Açıköğretim Fakültesi dahil olmak üzere üniversitelerde okuyan her öğrenci bu bursa başvurabilir. Başvurular ekim ayının son haftası ile kasım ayının başında yapılıyor.

Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı

Telefon No : 0212 258 61 20

Burslar karşılıksız olup herhangi bir hizmet veya yükümlülük gerektirmez. Öğrencinin son sınıfta olması ve alt sınıftan dersinin bulunmaması gerekir. Ekim ayında başlayan burslar 8 ay boyunca devam ediyor.

Adana Ticaret Odası

Web Sitesi : http://www.adana-to.org.tr/

Telefon No : 0322 352 00 52

Aranan Özellik : İktisat veya İşletme ve benzeri bölümlerde okuyan yardıma muhtaç öğrencilere burs veriyor.

21. Yüzyıl Eğitm ve Kültür Vakfı

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver