Bunama Belirtileri Nelerdir, Bunama Belirtisi, Bunama Hastalığı

bunama hastalığının belirtileri, bunama hastalığının belirtisi, bunama ve belirtileri, bunamanın belirtileri

Bunama belirtileri

Yavaş yavaş ve kademeli bir biçimde hafıza ve mental kapasitesinin kaybı olarak husule gelen bunama, hastalarda mütenevvi belirtilerle kendini ifşa eden, günümüzde ileri yaş grubunun yakalanma riskinin fazla olduğu bir hastalıktır. Günümüzdeki birçok kişi bunamanın önlenmesini imkansız ve yaşlanmanın bir sonucu olarak düşünür, lakin bu düşünce tamamıyla yanlıştır. Bunama sade yaşlanma belirtisi olarak görülen bir sorun olmadığı gibi, bunama belirtilerinin husule geldiği anda uzman bir hekime giderek tedavisi mümkün kılınabilen bir hastalıktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bunamanın belirtileri

Ancak alzhimer hastalığı geri dönüşü olmayan bir bunama hastalığıdır. Bu hastalık kalıcı hasara sebep olmakla beraber bunama vakalarının %70′ini kapsamaktadır. Bir diğer sorun ise damarsal bunamadır. Damarsal bunamada beyine giden kan akışının anormal olmasına neden olduğu için, bu da kalıcı hasara yol açacaktır. Geri dönüşü olmayan bu bunama hastalıkları oldukça ciddidir.

Geri dönüşü olan bunama rahatsızlığına mütenevvi nedenler sebep olmakta ve doğru teşhis zamanında tedavi ile bu rahatsızlık ortadan kaldırılmaktadır. Bunama hastalığının belirtilerine değinecek olursak hafıza kayıpları, nesne ya da kişileri tanımakta güçlük çekme, yargılama, fiziksel görevlerin karmaşıklaşmasıdır. Bunama hastalığının bu belirtileri tedrici bir şekilde husule gelmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver