Bülent Arınç Üniversite Harçları Kaldırıldı Birinci Öğretim Harçları Kalktı Bülent Arınç Harçlar Kalktı Haberi

Bülent Arınç Harçlar Kalktı Haberi,

 

Üniversite öğrencilerine ve ilk defa üniversiteli olanlara müjdeli haberi Bülent Arınç verdi.

Sponsorlu Bağlantılar

Akşam saatlerinde yaptığı açıklamada Başbakan Tayyip Erdoğan’ın emri ile Üniversite’de okuyan ve ilk defa kayıt yapan birinci öğretim öğrencilerinin harç ücretlerini yatırmadan kazandıkları üniversitelere kayıtlarını yapabilirler dedi.

harçlar kaldırıldı, bülent arınç harçlar kalktı, bülent arınç üniversite harçları kaldırıldı, 2012-2013 bülent arınç açıklaması üniversite birinci öğretim harçları kaldırıldı haber, enbasit.com

Bülent Arınç Üniversite Harçlarının Kaldırıldığına İlişkin Yaptığı Açıklama;

”Sayın başbakanımızın, bakanlarımızın imzaladığı kararnameyle bundan böyle birinci öğretimden katkı payı alınması, yani harçlar tamamen kaldırılmıştır. 2011-2012 öğretim yılı sayısı itibarıyla 1 milyon 524 bin 380 öğrenci bu harçların kaldırılmasından doğrudan istifade edecektir. Aynı şekilde açık öğretimden katkı paylarının alınmasına da son verilmiştir. Yine 2011-2012 eğitim-öğretim yılında 1 milyon 951 bin 494 öğrenci de bundan istifade etmiş olacaktır.”

Arınç, birinci öğretimden ve açık öğretimden harçların kaldırılmasının bugün gerçekleştiğini ifade ederek, bu akşam mükerrer veya yarın ki Resmi Gazete’de kararnamenin yayımlanacağını bildirdi.

Bülent Arınç Üniversite Harçları Kalktı Video;

2012 enbasit.com

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver