Bülbül Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Bülbül Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Bülbül Nedir, Bülbül Ne Anlama Gelir, Bülbül Ne Demektir, Bülbül Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Bülbül ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Bülbül Anlamı

Karatavukgillerden, ötüşünün güzelliğiyle bilinen bir kuş (Luscinia megarhynchos). Akdeniz ülkelerinde, orman ve bahçelerde yaşar. Göçmen kuştur. Yaklaşık 16 cm. boyunda, sırtı pas kahverengisi, karnı külrengi-aktır.

Ötüşü güzel olan, erkeğidir.

Dişi, 4-5 yumurtayla kuluçkaya yatar. Yuvasını yere yakın çalılık yerlere kurar. Böcekle beslenir. Bunun dışında bülbül adıyla bilinen daha birçok tür vardır. Japon bülbülü, kızılkuyruk, ardıç bülbülü vb. Bülbüller, Avrupa’dan Orta Asya’ya ve Kuzey Afrika’ya kadar yayılan geniş bir alanda yaşarlar.

Konu ile ilgili aramalar: Bülbül Nedir Bülbül ödev ara Bülbül kelime anlamı Bülbül sözlükte ara Bülbül ansiklopedi bilgi bankası ara Bülbül ne demek Bülbül neye denir

Bülbül ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver