Bulaşıcı Menenjit, Bulaşıcı Menenjit Hastalığı Tedavisi, Bulaşıcı Menenjit Hastalığının Tedavisi

bulaşıcı menenjit nasıl geçer, bulaşıcı menenjit nasıl tedavi edilir, bulaşıcı menenjit tedavi, bulaşıcı menenjit tedavisi hakkında

Bulaşıcı menenjit tedavisi

Meningokok adlı bir virüsün sebep olduğu bulaşıcı menenjit hastalığında, bu mikrobun beyin zarına yerleşmesi ile bulantı, kusma, baş ağrısı, yüksek ateş, yüzde kızarıklık, deride döküntü, karında gerginlik, ensede sertlik gibi belirtiler husule gelir. Hasta yaşadığı bu sorunlar nedeniyle bir hayli sıkıntı çeker. Özellikle dirençsiz bir vücuda sahip olanlar, dengeli beslenmeyenler, uykusuzluk problemi yaşayan ve aşırı yorulanlar bu hastalığın riski altındadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Kusma, başını öne eğememe, geceleri uyurken bacakları karın hizasına çekip uyuma, sırt tutulması, baş ağrısı, yüksek ateş ve az öncede söylemiş olduğumuz şikayetleri yaşıyorsanız muhakkak bir hekime danışmalısınız. Çünkü tüm bu şikayetler bulaşıcı menenjit hastalığına işarettir ve tedavi ister.

Her hastalıkta olduğu gibi bulaşıcı menenjit hastalığında da erken evrede tedavi önemlidir. Çocuğunuzun ya da kendinizin yaşamış olduğu şikayetler doğrultusunda menenjitten şüphe ediyorsanız geç kalmadan tıbbi müdahaleye başlamalısınız. Çünkü tedavi ne kadar erken yapılırsa, bu hastalıktan kurtulma şansı o kadar artar.

İlk olarak bulaşıcı menenjit hastalığı tedavisi için antibiyotik kullanımı önerilir. Antibiyotik bulaşıcı menenjite sebep olan mikrobun ortadan kaldırılması için gereklidir. Ayrıca hastalık bulaşıcı olduğu için yakın çevrenizden de uzak durmalısınız. Bol sıvı tüketimi de isteyen bu hastalıktan kurtulmak için daha önceden temas ettiğiniz tüm eşyaları dezenfekte etmelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver