Bulaşıcı Menenjit, Bulaşıcı Menenjit Belirtileri, Bulaşıcı Menenjit Belirtisi

bulaşıcı menenjit hastalığı, bulaşıcı menenjit hastalığı belirtileri, bulaşıcı menenjit hastalığının belirtileri, bulaşıcı menenjit nasıl olur

Bulaşıcı menenjit belirtileri nelerdir?

Bulaşıcı hastalıklar arasında son derece tehlikeli bir rahatsızlık olan menenjit, “Meningokok” isimli bir mikroptan dolayı husule gelen ve bilhassa bünyesi zayıf olan çocukları etkisi altına alan bir hastalıktır. Bünyesi zayıf olanları etkisi altına aldığı gibi bulaşıcı menenjit, dengeli beslenmeyen, uykusuzluk sorunu yaşayan ve gün içinde aşırı yorulan genç erkekleri de tesiri altına alır.

Sponsorlu Bağlantılar

Menenjite sebep olan meningokok mikrobu kana karışır ve oradan da beyine giderek beyin zarına yerleşmektedir. İşte bu aşamadan sonra bulaşıcı menenjitin belirtileri ortaya çıkmaya başlar. Peki nedir bu belirtiler?

Bulaşıcı menenjit belirtileri

Bulaşıcı menenjit hastalığında husule gelen bu belirtiler baş ağrısı ve kusma ile başlar. Ardından ensede bir sertlik hissi duyulur ve ani titreme nöbetleri husule gelir. Bunların yanı sıra hasta başını öne doğru eğmede güçlük çeker. Sırt tutulması, karında gerginli, yüksek ateş, yüzde kızarıklık ve deride döküntü bulaşıcı menenjitin belirtileri arasındadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver