Buji Nedir Ne İşe Yarar? Hakkında Bilgi

Buji Nedir Ne İşe Yarar?

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Buji Nedir, Buji Ne Anlama Gelir, Buji Ne Demektir, Buji Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Buji ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Buji Anlamı

Özellikle patlamalı (içten yanmalı) motorların karbüratöründen gelen gaz karışımlarının, yanma odasından bir kıvılcım geçiririlerek tutuşmasını sağlayan düzen. Aralıklı olarak yerleştirilmiş iki elektrottan oluşur. Yakıt-hava karışımı tam olarak basınç altına alındığında, distribütör elektrotlardan 20 000 voltluk gerilime karşılık gelen bir akım geçirir. Bu sırada meydana gelen kıvılcım karışımı ateşler ve motor çalışır. Bu düzen, birçok kara taşıtının ateşleme sisteminin yanı sıra uçaklarda da kullanılmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Buji Nedir Buji ödev ara Buji kelime anlamı Buji sözlükte ara Buji ansiklopedi bilgi bankası ara Buji ne demek Buji neye denir

Buji ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver