Buhar Nedir, Buhar Nerelerde Kullanılır? Hakkında Bilgi

Buhar Nedir, Buhar Nerelerde Kullanılır?

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Buhar Nedir, Buhar Ne Anlama Gelir, Buhar Ne Demektir, Buhar Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Buhar ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Buhar Anlamı

Buhar Nedir, Buhar Nerelerde Kullanılır?

Kritik sıcaklığının altında bir sıcaklıkta bulunan gaz hâlindeki madde. Kabaca, oda sıcaklığında katı ya da sıvı olan bir maddenin gaz hâli diye de tanımlanabilir. Herhangi bir buhar, sıcaklığı değiştirilmeden, basıncı artırılarak sıvılaştırılabilir.

Katı ya da sıvıları buhar hâline getirmek için, molekülleri arasındaki bağlayıcı kuvvetleri yenmek ve ortamdan uzaklaşmalarını sağlamak üzere ısı gerekir. Kendi sıvılarıyla bir arada bulunmayan ve Boyle-Mariotte Yasası’na uyan buharlara kuru buhar, böyle olmayan buharlara da doymuş buhar denir.

Konu ile ilgili aramalar: Buhar Nedir Buhar ödev ara Buhar kelime anlamı Buhar sözlükte ara Buhar ansiklopedi bilgi bankası ara Buhar ne demek Buhar neye denir

Buhar ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver