Bu Klasöre erişim İzniniz Yok sorunu formattan sonra klasörler açılmıyor klasör sahiplik nasıl alınır

Etiketler: bazı klasörler açılmıyor, Bu Klasöre erişim İzniniz Yok

Bu Klasöre erişim İzniniz Yok Hatası ve Çözümü Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

Bu Klasöre erişim İzniniz Yok Hatası ve Çözümü

Bilgisayarınıza Format attığınızda, işletim sistemi değiştirdiğinizde veya kopyaladığınız klasörleri bir başka bilgisayarda açmaya çalıştığınızda “Bu Klasöre erişim İzniniz Yok” şeklinde bir hata alırsınız ve klasörün içerisini görüntüleyemezsiniz. Bunun nedeni klasör daha önceki işletim sistemindeki kullanıcı tarafından sahiplenilmiş olmasındadır. Bu sorunu çözebilmek için, Basit Dosya Paylaşımı’nı devre dışı bırakmanız ve klasörün sahipliğini almanız gerekmektedir. Basit Dosya Paylaşımı’nı devre dışı bırakmak için ise aşağıdaki adımları sırası ile uygulayınız.

Bilgisayarım’a tıklayınız ve açılan ekrandan Araçlar menüsünde, Klasör Seçenekleri‘ni tıklayınız. Buradan Görünüm sekmesine tıklayınız. Gelişmiş Ayarlar‘ın altında, Basit dosya paylaşımı kullan (Önerilen) onay kutusunu tıklatarak onay işaretini kaldırın ve Tamam‘ı tıklayınız. Sahipliğini almak istediğiniz klasörü sağ tıklatın ve Özellikler‘i tıklatın. Güvenlik sekmesini tıklatın ve Güvenlik iletisi görüntülenirse Tamam’ı tıklayınız. Gelişmiş‘i tıklatın ve Sahibi sekmesini tıklatın. Ad listesinde, kullanıcı adınızı tıklatın, Yönetici olarak oturum açtıysanız Yönetici’yi tıklayın veya Administrators grubunu tıklayınız.

Bu klasörün içeriğinin sahipliğini almak isterseniz, Nesnelerin ve alt kapsayıcıların sahipliğini değiştir onay kutusunu tıklatarak işaretleyiniz. Tamam’ı tıklatın.

Aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz; burada Klasör sahipliğini almak istediğiniz klasörün adıdır: Klasör dizini içeriğini okuma izniniz yok. Dizin izinlerini, Tam Denetim’in sağladığı izinlerle değiştirmek istiyor musunuz? Evet’i tıklatırsanız tüm izinler değiştirilir. Evet’i tıklatın. Tamam’ı tıklattıktan sonra klasör ve klasörün içeriğini atık görebilirsiniz.

Son Aramalar: bazı klasörler açılmıyor, Bu Klasöre erişim İzniniz Yok, Bu Klasöre erişim İzniniz Yok sorunu, formattan sonra klasörler açılmıyor, klasör sahiplik nasıl alınır

erisim izni yok sorununa cozum, şu an bu klasöre erişim izniniz yok windows 7, erişmek için izniniz yok, şu an bu klasöre erişim izniniz yok, erişmeye çalıştığınız dosya veya klasöre erişim izniniz yok, klasöre erişim izniniz yok, erişim izni yok, bu klasöre erişim izniniz yok, bu klasöre erişim izniniz yok win7, win7 erişim izni yok

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver