Brusella Hastalığı, Brusella Hastalığı Belirtileri, Brusella Hastalığı Belirtisi

Brusella hastalığı nasıl bir hastalıktır, Brusella hastalığı nasıl bulaşır, Brusella hastalığı ne demek, Brusella hastalığının belirtileri

Brusella hastalığı nedir, belirtileri nelerdir?

“Yavru atma”, “Malta humması” veya “Dalgalı humma” gibi çeşitli isimlerle halk tarafından bilinen Brusella hastalığı ve brusella hastalığının belirtileri hakkında bilgilenmek için doğru adreste bulunuyorsunuz. Öncelikle brusella hastalığı nasıl bir hastalıktır bunu açıklayalım.

Sponsorlu Bağlantılar

Brusella hastalığı, adını bu hastalığa sebep olan mikroptan almıştır. Sığır, koyun, keçi ve domuzlarda brusella mikrobu yavru atma, kısırlık ve göğüs hastalıkları gibi mütenevvi sorunların husule gelmesinde rol oynar.Bu mikrop hayvanların etinden ya da sütünden insanlara da bulaşarak aynı sıkıntılara insan bedeninde de yol açar.
Brusella hastalığı özellikle keçiden insanlara bulaşmaktadır. Keçinin bilhassa kaynatılmamış sütünden yapılan peynir hastalığın insana bulaşmasına sebep olur.

Brusella hastalığının belirtilerinden bahsedecek olursak bunlar; aşırı yüksek olmayan ancak titreme şeklinde ortaya çıkan ateş, iştahsızlık, çabuk yorulma, sık sık terlemedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver