Bronzlaşmak İçin, Bronzlaşmak İçin Ne Yapılır, Bronzlaşmak İçin Ne Yapmalıyım

bronzlaşmak için yapılması gerekenler, nasıl bronzlaşılır, nasıl bronzlaşılmalı, nasıl bronzlaşırız

Bronzlaşmak için ne yapmalı?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Sağlıklı bronzlaşmak için ne yapılmalı? Şüphesiz hepimizin yaz aylarında en çok sahip olmak istediği vücut rengi bronzdur; ancak bronzlaşmak ne kadar güzelse, bronzlaşma aşamasında yaptıklarımız da bir o kadar tehlikeli olabiliyor. Bu tehlikelerden uzak durmak, cilt kanseri gibi önemli bir sorunla karşılaşamamak için yapacaklarınız çok basit aslında. Neler mi bunlar? Sizler için araştırdık, işte bronzlaşmak için yapılması gerekenler.

Bilinçsizce güneş altında saatlerce vakit geçirmek ve bunu özellikle güneşin tam tepede olduğu öğle saatlerinde yapmak, bronzlaşırken düşülen en büyük hatadır. Öncelikle uzmanlar sabah saat 10.30 veya öğleden sonra 15.30 gibi saatlerde bronzlaşmayı öneriyor. Bronz bir tene sahip olmak için dikkatli olmalı ve uzmanların önerilerine kulak vermelisiniz.

Bronzlaşmak için güneş banyosuna çıkacaksınız en az yarım saat öncesi yemeğinizi yemiş olmalı ve en az 50 faktörlük güneş kremi sürmelisiniz. Ancak güneş kremini seçerken UVA ve UVB ışınlarına karşı koruyucu olmasına dikkat etmelisiniz. Güneş kremini suya girip çıktıktan sonra tekrarlayın. Şapkanızı ve güneş gözlüğünüze takmayı ihmal etmeyin.

Bronzlaşırken açık kıyafetler giyin. Parfüm ve deodorant gibi kokular sıkınmayın. Bronzlaşmak isteyen kadınlar kesinlikle makyajda yapmamalılar. Yüzünüzü bronzlaşırken korumak için krem ya da jel formlu koruyucu ürünler kullanın.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver