Bronz Nedir Nasıl Oluşur Hakkında Bilgi

Bronz Nedir Nasıl Oluşur

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Bronz Nedir, Bronz Ne Anlama Gelir, Bronz Ne Demektir, Bronz Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Bronz ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Bronz Anlamı

Bronz Nedir Nasıl Oluşur
Bakır, kalay, çinko, fosfor ve kimi zaman az miktarda öteki elementlerin katıldığı bir alaşım. Bronz, pirinçten daha serttir. Çoğu bronz, bakırın eritilmesi ve istenen miktarlarda kalay, çinko ve başka maddelerin eklenmesiyle elde edilir. Alaşımın özellikleri bileşenlerinin oranına bağlı olarak değişir. Bronz, bir zamanlar önemli bir savaş aracı olan topların yapımında gerekli bir malzemeyken, günümüzde madenî paralarda, madalyalarda ve özellikle de gravür gibi sanat eserlerin yapımında kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Bronz Nedir Bronz ödev ara Bronz kelime anlamı Bronz sözlükte ara Bronz ansiklopedi bilgi bankası ara Bronz ne demek Bronz neye denir

Bronz ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver