Bronşit Nedir Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi Hakkında Bilgi

Bronşit Nedir Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Bronşit Nedir, Bronşit Ne Anlama Gelir, Bronşit Ne Demektir, Bronşit Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Bronşit ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Bronşit Anlamı

Bronşit Nedir Nedenleri, Belirtileri ve Tedavi Yöntemi

Bronşların iltihaplanması durumunda beliren hastalık. Bronşit, solunum yollarında genellikle sonbahar ve kış aylarında görülen ve birden başlayan hastalıklardandır. Çeşitli mikroorganizmalar, mikrop, bakteri ve virüsler solunum yolu mukozasını iltihaplandırabilir. Mikropların yerleştiği ve etkilendiği yere göre hastalığa trakebronşit ya da bronşit adı verilir.

Üşüme, yorulma, kötü beslenme sonucu vücut direncinin azalması gibi hazırlayıcı etkenlerin rolü büyüktür. Ayrıca sigara, toz, duman ve asit buharları da bronşite yol açabilir. Kimi durumlarda amfizem ve kalp hastalığı sonucu bronşit, sürekli (kronik) bir hastalık durumuna gelebilir. Özellikle geceleri artan öksürük nöbetleri ve astımı andıran solunum güçlüğü görülür.

Hastalığı yenmek için kesin dinlenme ve korunma önerilir. Tedavide ıhlamur ve antiseptik buğularla birlikte, hekim gözetiminde çeşitli ilâçlar kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Bronşit Nedir Bronşit ödev ara Bronşit kelime anlamı Bronşit sözlükte ara Bronşit ansiklopedi bilgi bankası ara Bronşit ne demek Bronşit neye denir

Bronşit ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver