Bronşit Belirtileri, Bronşit Belirtileri Neler, Bronşit Nasıl Anlaşılır

bronşit olmanın belirtileri, bronşite yakalanmanın belirtileri, bronşitin yol açtığı sorunlar,

Bronşit belirtileri nelerdir?

Kış mevsiminde daha çok husule gelen bir sorun olan bronşit, ekseri de çocukları hedef almakta ve bronşlarda aşırı hassasiyet görülmesi durumunda yaklaşık olarak 3-4 hafta süren bir rahatsızlıktır. Bronşlarda yaşanan bu hassasiyet aynı zamanda astım hastalığına da sebep olabileceği gibi bronşit belirtileri husule gelir gelmez bir hekime danışmakta fayda var.

Sponsorlu Bağlantılar

Bronşitin en belirgin belirtisi öksürük olmaktadır ve çoğu kişi de öksürüğü kaale almadığı için bu sorun aksatıldıkça aksatılmaktadır. Eğer ki öksürük 3-4 günde geçmiş ise viral enfeksiyona bağlı bir sorun olduğu için önemsenmemesinde sakınca yoktur. Ancak 3-4 hafta süren öksürük muhakkak bronşiti işaret etmektedir. Siz bu sorunu önemsemedikçe bronşit ile başlayan rahatsızlıklarınız astıma doğru ilerleyecektir.

Öksürüğün yanı sıra bronşlardaki hassasiyetten dolayı bronşitin bir diğer belirtileri de nefes alıp vermede zorlanma ve nefes alıp verirken hırlamaya benzer bir ses çıkarmadır. Eğer bu sorunlara göğüs ağrısı, göğüste bir sıkışma hissi ve yanma eşlik ediyorsa muhakkak bronşit olmuşsunuz demektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver