Brom Nedir Nerede Çıkarılır Ve Nerelerde Hangi Alanlarda Kullanılır Hakkında Bilgi

Brom Nedir Nerede Çıkarılır Ve Nerelerde Hangi Alanlarda Kullanılır

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Brom Nedir, Brom Ne Anlama Gelir, Brom Ne Demektir, Brom Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Brom ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Brom Anlamı

Brom Nedir Nerede Çıkarılır ve Nerelerde Hangi Alanlarda Kullanılır
Periyodik cetvelin halojenler adıyla bilinen 7A grubunda yer alan koyu kırmızı renkli element. Oda sıcaklığında sıvı olan biricik ametaldir (ergime noktası -7°C, kaynama noktası 59°C).

Yakıcı ve zehirli olup kötü kokulu buharı havadan ağırdır. Doğada serbest hâlde bulunmuz. Özellikle deniz suyundaki bromürlerin klorla yükseltgenmesiyle elde edilir. Suda çözünen metal bromürler uyku ilâçları yapımında, ışığa duyarlı gümüş bromür fotoğrafçılıkta, dibrom etan, motor vuruntusunu önleyici sıvılarda, alkil bromürler de antiseptik ve çözücü olarak kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Brom Nedir Brom ödev ara Brom kelime anlamı Brom sözlükte ara Brom ansiklopedi bilgi bankası ara Brom ne demek Brom neye denir

Brom ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver