Bremen Nedir Nerededir Hakkında Bilgi

Bremen Nedir Nerededir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Bremen Nedir, Bremen Ne Anlama Gelir, Bremen Ne Demektir, Bremen Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Bremen ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Bremen Anlamı

Federal Almanya’nın kuzeyinde, Weser Irmağı ağzında kent, Almanya’nın Hamburg’dan sonra ikinci büyük limanı ve 404 km2′lik Bremen eyaletinin başkentidir. Bu eyalet ayrıca Weser ağzında, Kuzey Denizi’nde bir liman olan Bremerhaven’i de kapsar. Liman tesisleri Weser Halici’nin iki yanında yayılır. Yıllık ticaret trafiği ön limanı Bremerhaven’le birlikte 17 milyon tonu bulur. Tersaneleri ve balık konserveciliği de önemlidir. Bremen, 787 yılında Charlemagne tarafından kuruldu ve Orta Çağ’ın önemli ticaret merkezlerinden biri hâline geldi. Kutsal Roma-Cermen İmparatorluğu içinde özerk bir devletti. 1646′da imparatorluktan ayrılarak, Hansa Birliği’nin önde gelen kent-devletlerinden biri oldu. 1871′de Bismarck’ın Almanyası ile birleşti. Nüfusu 594.000.

Konu ile ilgili aramalar: Bremen Nedir Bremen ödev ara Bremen kelime anlamı Bremen sözlükte ara Bremen ansiklopedi bilgi bankası ara Bremen ne demek Bremen neye denir

Bremen ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver