bozuk sistem dosyaları temizleme sistem dosyaları nasıl onarılır sistem dosyaları tamir etme

Etiketler: bozuk dll dosyaları nasıl onarılır, bozuk dll dosyaları nasıl temizlenir

Bozuk Sistem Dosyaları Nasıl Onarılır Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

Bozuk Sistem Dosyaları Nasıl Onarılır

Bozuk DLL dosyalarınızı düzeltmek için sisteminizi baştan kurmanıza gerek yoktur. Windows işletim sistemi bozuk dosya hatası veriyor sisteminiz durup dururken hatalar vermeye başladıysa bu yöntemle bu hatalardan kurtulabilirsiniz. Windows işletim Sistemi kurulduktan sonra gün geçtikçe performans düşüklüğü yaşamaya başlar. Sisteminize program kurma esnasında sistem dosyalarınız etkilenir Windows’unuzun Sistem kayıtlarını tuttuğu Regedit ‘ten başlar Windows klasörüne kadar birçok dosyada değişikliğe yol açar.

Bu da Windows’unuzun çalışırken DLL dosyalarını okuyamamasından dolayı sistem hataları sistem çökmeleri ve benzeri durumlar karşınıza çıkar. Peki bu durumu nasıl düzelteceksiniz System File Checker Tool (SFC.exe) dosyasını çalıştırarak sistem dosyalarını yenileyeceğiz.

Başlat Çalıştır tıklayınız ve çıkan ekrana “Sfc /Scannow” yazıp ENTER tuşuna basınız. (Not: Tırnak işaretleri dahil değildir.) Bu komuttan sonra program tüm sistem dosyalarını taradığı için işlemcinizin ve sabit diskinizin hızına bağlı olarak bir süre beklemeniz gerekiyor. Tarama tamamlandığında program size herhangi bir sorun olup olmadığını varsa yapılan düzeltmelere dair bir rapor sunacaktır.Sistem diskiniz ile bu dosyalar onarılıcaktır. Eski bozuk dosyalar CD’den kopyalanarak yenilenecektir.

Bu komutu çalıştırdıktan sonra korumalı dosyalar da dâhil olmak üzere tüm sistem dosyalarını tarar ve sorunlu olanların yerine Microsoft’un orjinal dosyalarını kopyalar. Hatalarla karşılaştığınızda eğer SFC probleminizi çözemiyorsa, System Restore kullanarak sisteminizin stabil çalıştığı daha önceki bir yedeğe geri yüklemeniz yerinde olacaktır.

Son Aramalar: bozuk dll dosyaları nasıl onarılır, bozuk dll dosyaları nasıl temizlenir, bozuk sistem dosyaları temizleme, sistem dosyaları nasıl onarılır, sistem dosyaları tamir etme

bilgisayardaki bozuk dosyaları onarma, disk hataları onarılıyor, bilgisayarda bozuk dosyaları düzeltme, windows 7 nasıl onarılır, bilgisayar onarılıyor diyor, pc bozuk dosyaları nasıl, windows 7 bozuk dosyaları onarma, bilgisayar bozuk dosya, bozuk arşiv nasıl onarılır, windows 7 bozuk dosya onarma

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver