Bozkurt Nedir Hakkında Bilgi

Bozkurt Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Bozkurt Nedir, Bozkurt Ne Anlama Gelir, Bozkurt Ne Demektir, Bozkurt Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Bozkurt ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Bozkurt Anlamı

Göktürklerin atası olduğuna inanılan mitolojik simge. Orta Asya Türklerinde boz renkli kurt inancı, ilkel totemciliğin bir ksıdır. Hemen tüm Türk boyları bir bozkurttan türediklerine inanırlar.

Değişik biçimleri bulunan bu inancın en yaygın olanına göre tüm Göktürkler, bir saldırıda öldürülürler, yalnız bir çocuk sağ kalır; dişi bir bozkurt onu büyütür ve ondan gebe kalır. Göktürkler bu yarısı insan, yarısı kurt atadan türediklerine inanırlar. Türklerde kurt totemi, hem olağanüstü bir güçlülük, hem de tanrılık niteliklerini taşıma üzerine temellenir.

Konu ile ilgili aramalar: Bozkurt Nedir Bozkurt ödev ara Bozkurt kelime anlamı Bozkurt sözlükte ara Bozkurt ansiklopedi bilgi bankası ara Bozkurt ne demek Bozkurt neye denir

Bozkurt ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver