Boyunda Sinir Sıkışması Nasıl Belirti Verir, Boyunda Sinir Sıkışmasının Belirtileri, Boyunda Sinir Sıkışmasının Belirtileri Nelerdir

boyundaki sinir sıkışması belirtileri, sinir sıkışması belirtileri, sinir sıkışması belirtileri nelerdir,

Boyunda sinir sıkışması belirtileri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kemik, kas, eklem ve bağ dokuları tarafından boyun bölgesinde bulunan sinirlerin sıkıştırılması nedeniyle ortaya çıkan boyunda sinir sıkışması hastalığı, hastada sürekli ağrıların hissedilmesine neden olduğu yetmezmiş gibi bir türlüde iyileşmek bilmez. Vücut yapıları tarafından sinirlere uygulanan baskı ve basınç ekseri boyun bölgesinde daha yoğun olduğu için sinir sıkışması daha çok boyunda ortaya çıkmakta ve bu durumdan omuzlarda etkilenmektedir. Çoğu hasta sinir sıkışmasının omuzlarda meydana geldiği sanar ancak asıl sorun yaşayan bölge boyundur.

Omuzlarda hissedilen ağrılar aslında boyun sıkışmasının en bilindik belirtisidir. Boyunda sinir sıkışması meydana geldiği zaman ağrılar kol ve bacak bölgelerinde de hissedilir. Buna ilaveten bel kısmında da ağrılar ortaya çıkar. Aslında bu ağrıların sadece boyunda görülmemesinin sebebi, sinirlerin bu bölgelerden de yoğun geçmesine bağlıdır. Ağrılar hareket halindeyken daha çok artar ve hareket durduğunda ise geçer.

Boyunda sinir sıkışması belirtileri arasında ağrıdan ziyade uyuşmalarda meydana gelir.Yine aynı bölgelerde uyuşukluk ve hissizlik hissedilir. Boyun bölgesine yapılan masajlar bu uyuşma ve ağrıların şiddetini artırır. Birde kaslarda zayıflık ve spazmlar oluşur. Boyun ve omuz bölgesinde hissedilen sertlikler boyunda sinir sıkışması belirtileri arasındadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver