Boyunda Sinir Sıkışması, Boyunda Sinir Sıkışması Ameliyatı, Boyunda Sinir Sıkışması Nasıl Tedavi Edilir

boyunda sinir sıkışması ve tedavisi, boyunda sinir sıkışmasına çözüm, boyunda sinir sıkışmasının tedavisi, boyunda sinir sıkışmasının tedavisi nedir

Boyunda sinir sıkışması tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Hayatımız boyunca birtakım hastalıklar ve sorunlarla baş etmek zorunda kalan canlılar olduğumuz için, her başımıza gelen sorundan endişe etmekte ve her an amansız bir hastalığa yakalanacakmışız gibi hissederiz. Ancak tıbbın her geçen gün daha da geliştiğini unutmamalı ve sağlık sorunları karşısında kulaktan dolma tedavi yöntemleri denemek yerine bir uzmana başvurulmalıdır. Hele ki boyunda sinir sıkışması gibi bir sorun yaşıyor ya da yaşadığınızdan şüphe ediyorsanız hekime başvurmadan hiçbir tedaviye kalkışmayın.

 

Çoğu kişi boyun ve omuz ağrılarında hemen masaja koşar. Ancak gelişigüzel yapılan masaj boyunda sinir sıkışması sorununu daha tehlikeli bir duruma getirmektedir. Ağrı ve uyuşmalar ile kendini belli eden boyunda sinir sıkışmasın, masaj esnasında daha şiddetli ağrıların ortaya çıkarmasına neden olur.

 

Boyunda sinir sıkışması tedavisi

 

Sinir sıkışması yaşayan hastalara uygulanan tedavi yöntemlerinden ilki, terapist tedavisidir. Fizyoterapist boyunda sinir sıkışması tedavisi için size uygun egzersizler verecektir. Evinizde rahatça yapabileceğiniz bu egzersizler sayesinde sinirlerde oluşan basınç ortadan kalkacaktır. Böylece büyük bir rahatlama sağlanacaktır.
Ağrılar için ağrı kesici iğneler kullanılmakta ve özel masaj teknikleri ile de ağrının şiddeti azaltılmaktadır. Hastalığın ilerleyen dönemlerinde ise ameliyat tek çözümdür. Her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta da bir takım riskler bulunur. Ancak iyi bir hekim ve tam teşekkürlü bir hastane bu riskleri azaltır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver