Boyun Kireçlenmesi Kürü, Boyun Kireçlenmesi Nasıl Geçer, Boyun Kireçlenmesi Nasıl Tedavi Edilir

boyun kireçlenmesine bitkisel çözümler, boyun kireçlenmesine bitkisel kür, boyun kireçlenmesine doğal çözüm, boyun kireçlenmesine ne iyi gelir

Boyun kireçlenmesine bitkisel çözüm

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Hareketsiz yaşam tarzı ve egzersizden yoksun bir hayat sürmek başta boyun ve dizler olmak üzere vücudun daha birçok eklem bölgesinde kireçlenme sorununa yol açmaktadır. Hele ki büroda çalışanların gün boyunca masa başında oturmalarından dolayı boyun kireçlenmesi sorunu ile karşılaşma riskleri daha yüksektir. Peki boyun kireçlenmesi nasıl tedavi edilir? Boyun kireçlenmesinin bitkisel çözüm yolu nedir? İşte bu soruların cevaplarını yazımızda bulacaksınız.

 

 

Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu boyun kireçlenmesi ilacının çınar yaprağı olduğunu söyledi. Boyun kireçlenmesi sorunu yaşıyorsanız Saraçoğlu’nun önerilerine kulak vererek çınar yaprağı sayesinde bu sorunu yok edebilirsiniz.

Çınar ağacının yaprağını kireçlenme sorunu için kullanmanın en etkili yolu, kaynatıp suyunu içmektir. Ancak çınar ağacının yaprağının ne kadar kullanılacağı, ne kadarlık suda kaynatılacağı son derece önemlidir. Bunun yanı sıra kaynatılma süresi de çok önemlidir. Aksi durumda bitki özelliğini kaybeder.

 

Çınar ağacı yaprağı çayı

 

Çınar yaprağını dalından taze olarak koparmalısınız. Yere düşmüş yapraklar kür için kullanılamaz.

İki adet büyük boy taze yada kurutulmuş çınar yaprağını soğuk suda yıkayınız. Yıkadıktan sonra parçalara ayırıp bir su bardağı klorsuz suyla bir dakika kaynatın. Daha sonra süzerek ılımaya bırakın. Ilıyınca akşam yemeklerinden önce ve gece yatarken için. İki içim arasında en az üç saat fark olmalıdır. Bu kür bir ay aralıksız olarak uygulanmalıdır. Her defasında taze olarak hazırlayın. Şikayetlere göre dönem dönem tekrarlanabilir.

Not: Yüksek tansiyon hastaları uygulamamalı.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver