Boyun Kireçlenmesi, Boyun Kireçlenmesi Belirtileri, Boyun Kireçlenmesi Nasıl Anlaşılır

boyun kireçlenmesi ne gibi belirtiler verir, boyun kireçlenmesi şikayetleri, boyun kireçlenmesinin belirtileri,

Boyun kireçlenmesi belirtileri nelerdir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar başında geçirilen hareketsiz uzun saatler veya uyurken yanlış pozisyonda yatmalar boyun bölgesinde kireçlenmeye yol açan başlıca sebepler olurken, boyun ve kollarda ağrı ve uyuşmalar da en sık rastlanan semptomlarındandır. Bu belirti ve sebeplerin yanı sıra boyun kireçlenmesine yol açan daha birçok yanlışlar ve şikayetler bulunmaktadır. Bu makalemizde sizlere boyun kireçlenmesinin belirtilerinden bahsederek, sorunun erken teşhis edilmesinde bilinçli olmanızı sağlayacağız.

 

Boyun kireçlenmesi belirtilerini öğrenerek kireçlenmenin daha vahim boyutlara ulaşmadan önce önlemeniz mümkün olabilir. Tıpkı vücudun diğer bölgelerinde görülen kireçlenmeler gibi boyun kireçlenmesi de yaşamı zindan etmeye yetecek bir rahatsızlıktır. Sinirsel ve damarsal sorunların görülmesini arttıran boyun kireçlenmesinin belirtileri ise şöyledir;

Boyun kireçlenmesinden kaynaklı en önemli şikayet boyun ve kol ağrılarıdır. Ağrılar sırt bölgesine kadar hissedilir. Hastalar boyunlarını hareket ettirmekte zorluk çekerler. Hareket halinde ağrı şiddetlenir, hareketin son bulduğunda ise ağrının şiddeti azalır. Bu sorun reflekslerinde azalmasına yol açar.

Ağrının yanı sıra yine aynı bölgelerde uyuşukluk ve karıncalanma hissedilir. Kaslar güçsüzleşir ve sinirlere olan baskıdan dolayı duyu kayıpları görülmeye başlanır. Baş dönmeleri, bulanık görmeler ve kulak çınlamaları da bu sorunlara eşlik eder.

Tüm bu şikayetler çoğu hastada geceleri uyuyamama sorunlarına yol açar. Uykusuzlukla birlikte hastalarda depresyon başlangıcı oluşur.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver