Boyun Fıtığı, Boyun Fıtığı Nasıl Geçer, Boyun Fıtığı Nasıl Tedavi Edilir

boyun fıtığı tedavisi nasıldır, boyun fıtığında fizik tedavi, boyun fıtığından kurtulmak, boyun fıtığından nasıl kurtulunur

Boyun fıtığı tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Masa başı iş yapanlar, şoförler ve bilgisayar başında olanlar başta olmak üzere birçoğumuz boyun fıtığı tehdidiyle karşı karşıyayız. Birçok insan günlük yaşamda bulunduğu oturma pozisyonundan dolayı sağlık sorunlarıyla karşılaşabiliyor. Bu sağlık sorunlarından en çok karşımıza çıkan ise boyun fıtığıdır. Sağlığımız için özen büyük gösterdiğimizi düşünürken bu denli zarar veriyor olduğumuzun farkında mıyız acaba? Boyun fıtığı hakkında bilmeniz gerekenler ve boyun fıtığı tedavisi hakkında bilmek istediğiniz her şey burada:

 

 

Boyun fıtığında hem boyun, hem kollar, hem de bacaklar etkilenir. Bunun sebebi ise boyun sinirlerinin bu noktalardan geçmesidir. Boynumuzda bulunan omur kemiklerinin 1. ve 2. si arasında disk bulunmamakta, diğer 5 kemikte ise disk bulunmaktadır. Toplamda 7 tane olan omur kemiklerinin içerisinde yumuşak, dışında ise sert kısımlar bulunur. Bu kısımlara uygulanan baskılar hem ağrıya hem de boyun fıtığına sebep olmaktadır.

Boyunda ağrı, kütürdeme ya da kollarda uyuşma, kuvvet kaybı, şiddetli ağrılar, adalelerde erime gibi şikayetler boyun fıtığının belirtileri arasındadır. Boyun fıtığının tanısını koyan bu şikayetler, kişinin günlük yaşantısını olumsuz etkilemektedir. Peki boyun fıtığı ve şikayetleri nasıl geçer?

 

Boyun fıtığının tedavisi

 

Tedavi için önce ilaçlar kullanılmaktadır. Ağrı kesici ilaçlar ve adale gevşetici kremler önerilir. Ayrıca boyun fıtığı fizik tedavi ile de geçmektedir. Fizik tedavide boyun fıtığının geçme şansı oldukça yüksektir. Tüm bunların yeterli olmadığı durumlarda cerrahi işleme gerek duyulur.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver