Boyun Ağrısı Nedeni, Boyun Ağrısı Nedenleri, Boyun Ağrısı Nedenleri Nelerdir

boyun ağrısının nedeni, boyun ağrısının nedeni nedir, boyun ağrısının nedenleri, boyun ağrısının nedenleri nelerdir

Boyun ağrısı neden olur?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Toplumumuzun sıkça karşılaştığı sorunlardan birisi olan boyun ağrıları, her yaş grubunda ve her cinsiyette görülen bir sağlık problemidir. Boyun ağrılarına neden olan birçok faktör bulunur ve bu sorun bireyin sosyal yaşamını etkilediği gibi, iş hayatında da kötü sonuçlar doğurur.

 

Boyun ağrısı nedenleri 3 grupta incelenir. Bunlar; iskelet sisteminden kaynaklanan sorunlar, boyun bölgesinde var olan bir hastalığın ağrısı ve boyun bölgesini etkileyen tümör gibi ciddi sağlık sorunlarıdır.

Boyun ağrısının kronik nedenleri kireçlenme, romatizmal hastalıklar ve stres gibi nedenlerdir. Akut boyun ağrısının nedenleri ise boyun fıtığından kaynaklanan ağrılar, boyun dokularının zorlanması ve miyofasiyal ağrı sendromudur. Ayrıca duruş bozuklukları, soğuk, yorgunluk, uzun süre bilgisayar başında kalma, sürekli tek noktaya odaklanma gibi boyun kaslarının yeteri kadar hareket etmemesini sağlayan hususlarda boyun ağrısına neden olur. Boyun fıtığı da boyun ağrına neden olanlar sağlık problemleri arasındadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver