Boyun Ağrılarında Kurtulmak İçin Ne Yapılmalı, Boyun Ağrısı, Boyun Ağrısı Çekenlere Tavsiyeler

boyun ağrısı sebepleri, boyun ağrısından korunmanın yolları, boyun tutulması,

Boyun ağrısı çekenlere önemli tavsiyeler verilmekte

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Özellikle  yoğun çalışanların ve sürekli masa başı iş,  yanı sıra klima gibi, yastıktan kayma gibi, tutulma gibi rahatsız edici etkenler sebebiyle oluşacak hastalıkların başında boyun ağrıları gelmektedir. Peki boyun ağrılarından kurtulmak için ne yapılmalıdır? Boyun ağrılarınızdan kurtulmanız için sizlere önemli bilgiler veriyoruz…

 

Özellikler yoğun çalışanların ve sürekli masa başı iş yanı sıra klima gibi rahatsız edici etkenler sebebiyle oluşacak hastalıkların başında boyun ağrıları gelmektedir.

Boyun ağrısı, boyun kaslarında çekilme, boyun hareketlerinin kısıtlanması gibi durumlar sonucu oluşan rahatsızlıktır. Genel olarak ileri yaşlarda oluşan bu rahatsızlık sebebi yoğun çalışmanın yanı sıra yaş itibariyle boyun omurları arasında bulunan medikal sıvının azalması veya boyun içerisinde diğer yapılara karışması sonucu boyunun esnekliğini kaybederek eklem problemleri sebebiyle ağrı yapmasıdır.

Boyun ağrısından korunmanız için;

Düzenli olarak boyun egzersizi yapmak ve gün içerisinde uzun süre aynı konumda kalmaktan kaçınmaktır.

Gece boyun tutulmalarının geçmesi için yapılan masajların yapılmaması ve onun yerine sıcak su ile duş alınmalıdır.

Boyundaki kasların zedelenmelerinin büyük kısmı boynumuza yaptırdığımız masajlardaki baskılardır bu baskılar içteki sıvıyı düzenleştirerek rahatsızlıkların ortaya çıkmasında temek oluşturak etkilere
sahiptir.

Uzun süren telefon görüşmelerinin yerine telefon kulaklıkları kullanarak görüşmelerinizi başlatmanız geleceğinizi koruyacaktır.

Gece uyurken kullandığınız yastığın geceleri çekilmeyip boyun bölgenize destek vermesinden emin olunuz. Aksi durumda piyasada uzay yastığı olarak bilinen sünger biçimindeki yastıklar ile boyun ağrılarınıza dur diyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver