Boyu uzatmak için ne yapılır, boyumuzun daha uzun olması için ne yapmalıyız neler yemeliyiz nasıl beslenmeliyiz?

BEN DENEMEDIM AMA DENEYIP DE MEMNUN KALAN BIRINDEN ALDIM tarifi…

50 gr.çemen
50 gr. günlük
50 gr. tane karabiber
200 gr. zeytinyagi

Sponsorlu Bağlantılar

hepsi havanda dovulup cam siseye koyulur.2 hafta kadar guneste bekletilir.
ense kökünden kuyruk sokumuna kadar butun omurga bununla ovulur.
2 saat kadar bekletilip yýkanýr.omurgaya suruldukten sonra bir miktar guneslenmek gerekiyor.

Yalniz tabii cemenden dolayi koku fena oluyor, o yuzden dus sart… bir de kisin yapmak lazim ki, kokmasin insan… bu bitkiler sanirim saglikli omurga gelisimi icin destek sagliyor ergenlikte…

Boy uzunluğu aslında genetik bir durumdur . Anne -baba ne oranda bir boya sahipse, çocukların boyu da onlardan birine ya da her ikisine benzer. Örneğin, anne kısa boylu baba uzun olabilir, çocuk da ya anne gibi kısa, ya baba gibi uzun olur. Fakat hem anne, hem de baba kısa boylu ise, bu durumda çocuğun uzun boylu olması beklenemez. Çocukların genel olarak 20-25 yaşına kadar boyları uzayabilmektedir. Yani ergenlik dönemi tamamlanıncaya kadar.
Bizler anne- babalar olarak, çocuğumuzun boyunun uzamayacağından korkarız. Hele bir de kendi yaşıtlarında, daha uzun boylu çocukları gördükçe endişelerimiz büyür. İşte bu endişeler gereksizdir.
Çocuğun vücut gelişimi normal şartlarda devam ediyorsa, aklî dengesinde de problem yoksa, yani gayet sağlıklı ise, ona eczaneden alacağınız omega 3 içeren Balya kapsülü verebilirsiniz. Günde 1 tane içerse boyu çok güzel uzar. Hatta sizin boyunuzu geçebilir. Bu balya kapsülünü toplam 2 kutu kullanmanız yeterlidir. Balya çocuğunuzun boyunu uzatmakla kalmaz, ona vitamin desteği de sağlar. Balya = Balık yağı dır. Zararı yoktur. Gerçekten faydası görülmektedir.

BOYUNUZU 5CM DAHA UZATMANIN FORMÜLÜ

FORMÜL I. : KISALAN KASLARINIZ I UZATIN + KUVVETSİZ KASLARINIZI KUVVETLENDİRİN
BOYUNUZ  5 CM UZASIN

Vücudumuz her zaman ana rahmindeki cenin pozisyonundaki rahatlığı aramaktadır, biz anne karnından dünyaya geldiğimiz gün rahatımız bozulur ve bu rahatlığı günlük yaşantımızın her dakikasında ararız.
Boyumuzun her zaman olduğundan daha uzun olmasını isteriz. Vücudumuzun anatomisine baktığımızda dik durmamızı sağlayan en önemli unsurun iskelet sistemimizin etrafını saran kas dokumuzun güçlü olmasıdır.
Vücudunuzu dik tutmak için kaslarımız gün içinde sürekli olarak:
a) Yerçekimi kuvvetine
b) Atmosfer basıncı altında hareket etmeye
c) Hareket ettiğimizde sürtünme direncine
d) Hareketlerimizde vücut ağırlığımızı dengede tutmak gibi
bir çok kuvvetin etkisine altında kalmaktadır.
Boyumuzun kısalmasında ki en önemli  faktör yerçekimine karşı koyan kas gruplarımızın kuvvetinin hızlı bir şekilde azalması ve bunun sonucunda omurgamızı dik tutamaktan kaynaklan boy kısalığıdır.
Peki bizim kas zayıflamasına iten en önemli etken nedir? Tabi ki hareketsizlik;
Gün için de ne kadar hareketlisiniz:
Boyunuzun normalden kısa olmasının en önemli nedenleri:
1. Boyun kaslarımızın güçsüz, kısa ve gergin olması 1-3 cm
2. Sırt kaslarımızın güçsüz. Göğüs ve ön omuz kaslarımızın kısa olması 3-5 cm
3. Bel kaslarımızın güçsüz, karın ve kasık kaslarımızın kısa ve gergin olması 1-3 cm
4. Bacağımızın ön kısmındaki kasların güçsüz. Arka bacak kaslarımızın kısa ve gergin olması 1-4 cm
Boyumuzu uzatmak için öncelikli olarak yapmamız gereken normal boy uzunluğumuzu korumaya çalışmaktır. Gün için de yapmamız gereken kontrollü olarak dik durmayı kendimize hatırlatmak ve zayıf kas gruplarımızı kuvvetlendirirken gergin ve kısa olan kas gruplarımıza esneklik kazandırmak olmalıdır.
BOYUNUZU UZATMAYA  DOĞRU BİR DURUŞLA BAŞLAYALIM
Güne başlamadan önce 3 set 15 tekrar yaparak başlayınız ve gün içinde kendinizi duruşunuz konusunda kontrol ediniz ;
1. Çene kontrolü yapın : Aynanın karşısına geçin başınızı dik tutarak gözlerinizle sabit bir noktaya bakın, çenenizi yer paralel olacak şekilde yukarı kaldırın ve boynunuzu geriye doğru çekin bu pozisyonda eğer gıdınız çıkıyorsa sanki biri sizi kafanızdan yukarı çekiyormuş gibi başınızı tavana değdirecekmiş gibi kulak memelerinizi omuzlarınızdan mümkün olduğunca uzaklaştırın.
2. Omuz kontrolü yapın : Normal duruşunuzda omuz başlarımız 15-20 derecelik  öne ve  içe doğru bir açıya sahiptir. Dik durun ve omuz başlarınızı mümkün olduğu kadar kulak memeleriniz ile aynı hizada tutun. Bu arada eller avuç içleriniz karşıya bakacak şekilde ve yanlara doğru biraz açık olmalı. Bu pozisyonda elinizin serçe parmağı hariç diğer 4 parmağı kapalı sanki biri sizi serçe parmağınızdan aşağı doğru çekiyormuş gibi omuzlarınızı aşağıya doğru bastırın. Omuzlarınızı kulak memenizden mümkün olduğu kadar uzaklaştırın.
3. Kürek kemiklerinizi birbirine yaklaştırın : ilk anlatılan 2 pozisyonu bozmadan çene yere paralel, gözler  ileride ve  omuz başlarınız birbirine paralel  olacak şekilde kulak memelerinizden aşağı doğru iken sırtınızın iki kürek kemiğinin arasında bir pinpon topu olduğunu düşünün ve bu pinpon topunu düşürmeden kürek kemikleriniz ile sıkarak dik durun.
4. Bel çukurunuzu azaltın : Vücudumuzun tüm hareketlerinde en fazla yükü taşıyan bölge bel bölgemizdir. Bu yüzden bel bölgemizdeki kaslarımız güçlü tutmalıyız. Bel çukurumuzun fazla olması belimizi güçsüzleştirir. Bu aşamada ayaklarınız omuz genişliğinde açık iken  kalçanızı hafif öne doğru getirerek bel kaslarınızı uzatın.
5. Doğru nefes alın : Burundan nefes alın ve göğüs kafesinizi şişirin nefes alırken omuz  başlarını sabit tutun daha sonra ağzınızdan nefes verin ve göğüs yüksekliğinizi hiç bozmadan göbeğinizi içeriye doğru çekin.
6. Dizinizin arkasını gerin : Ayaklarınız omuz genişliğinde açık pozisyonda yere sağlam basın ve dizinizin arkasında bulunan kasları arkaya doğru gerin
ŞİMDİ DİK DURMAYA BAŞLADINIZ.
ŞİMDİ BOYUNUZU BİRAZ DAHA NASIL UZATA BİLİRİZ FORMÜL II DE BULUŞMAK ÜZERE.

© 2010, SPOR SAĞLIK DİYET. All rights reserved. Web sitemiz de bulunan hiçbir bilgi, sporsaglikdiyet.com ’ dan kaynak gösterilmeden, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, başka bir lisana çevrilemez, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, sunulamaz ya da dağıtılamaz. Sitenin bütünü veya bir kısmı kaynak gösterilmeden başka bir web sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver