Boynun Ağrımaması İçin Ne Yapmalı, Boyun Ağrısı İçin, Boyun Ağrısına Karşı Önlem

boyun ağrısında ne yapılmalı, boyun ağrısından korunma, boyun ağrısından kurtulma yolları, boyun ağrısından kurtulmak

Boyun ağrısında korunma yolları

Çağımızın sık rastlanan sağlık problemlerinden olan boyun ağrısı, büyük küçük hepimizin her an sıkıntı yaşadığı sorunlardan biri olduğu için, bu makalemizde siz değerli okurlarımız için boyun ağrısından nasıl korunuruz bu konuda bilgiler sunacağız. Boyun ağrısının yaşattığı büyük sıkıntılar, sıhhati bozan bu zorlayıcı rahatsızlık için dikkat etmeniz gerekenler uzman önerileri ile sizlerle hanımlar ve beyler.

Sponsorlu Bağlantılar

Anadolu Sağlık Ataşehir Tıp Merkezi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Elçin Aykutoğlu’nun boyun ağrısından korunmak için yapmış olduğu öneriler şöyledir:

Birçok kişinin yaşadığı bu sıkıntıyı çalışan hastalığı olarak tanımlayan Dr. Elçin Aykutoğlu, boyun ağrısından korunulmazsa boyun kireçlenmesinin husule gelebileceğini söyleyor. Dr. Elçin Aykutoğlu:” Bilgisayarla çalışırken boynun doğal pozisyonunu bozmayacak şekilde ayarlamalar yapın. Bilgisayar kullanırken baş ve boyun dik ve gövdeyle aynı hizada olmalıdır. Sırtı destekleyen bir sandalye kullanılmalıdır. Bilgisayarın durduğu masa ile oturulan iskemlenin yüksekliği orantılı olmalıdır. Bilgisayar göz hizasına göre ne çok aşağıda ne çok yukarıda yer almalıdır. Monitörün üst hizası göz seviyesinde veya biraz aşağısında olmalıdır. Monitör ile göz arasında 50-65 cm mesafe olmalı ve monitör çalışırken tam karşınızda yer almalıdır.Uzun süre aynı pozisyonda kalmamaya özen gösterin. 30-40 dakikada bir pozisyon değiştirin, saat başı 5-10 dk mola verin.Sık telefon görüşmesi yapıyorsanız, kulaklık biçimindeki telefon ahizelerini tercih edin.Uzun süre taşıt kullanmaktan kaçının.Çok yüksek veya alçak yastık kullanmamaya dikkat edin. Yastığın, boyun boşluğunu desteklemesine dikkat edin.Boyun bölgesine yönelik verilmiş egzersizleri her gün yapmaya özen gösterin” diye önerilerde bulundu.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver