Boy uzatıcı egzersizler- Boy uzatma hareketleri Hakkında Bilgi

Aşağıda Boy uzatıcı egzersizler- Boy uzatma hareketleri ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Boy uzatıcı egzersizler- Boy uzatma hareketleri

Aşağıda sizler için araştırarak kaleme aldığımız boy uzatma egzersizleri, hem yapılışının basit olması hem de herhangi bir alet edevat gerektirmemesi dolayısıyla çok yaygın bir kitle tarafından yapılması mümkündür. Neymiş bu boy uzatıcı egzersizler bir göz atalım

Boyunuzu uzatmak için bazı egzersizler yapabilirsiniz. Ama yapacağınız egzersizler çok ağır olmamalıdır. Çoğu insan egzersiz diyince sporun her dalını yapmakta ama bu onlara yarardan çok zarar getirmektedir. Bizde bunu düşünerekten sizler için bazı basit egzersizler hazırladık;
1. Yüksek Hızda Koşma
Bu boy uzaması için harikadır çünkü bacaklarınızın daha uzun olmasına yardımcı olur ve bu da büyük bir kazanç elde edebileceğiniz bölümdür.Yüksek hızlarda koşarsanız vücudunuz çok miktarda büyüme hormonunu salgılar. Bu da hızla uzamanıza yardımcı olur. Yüksek tempoda ne kadar uzun süre koşarsanız vücudunuzun o kadar çok büyüme hormonu salgılar.
2. Metabolizmanızı Hızlandırmak
Metabolizmanızın boy uzunluğuyla çok ilgisi vardır. Metabolizmanın hızlanması ile hemen birkaç santim fark oluşacaktır. Bu daha hızlı bir metabolizmanızın olması ile büyüme hormonu’nun daha çok kullanılması ile ilgilidir. Daha iyi kan dolaşımınız olacağından bu da uzamanıza yardımcı olur. Gün boyunca daha sık yemek yiyerek de metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.
3. Başaşağı Asılmak
Eğer 10 dakika bacaklarınızdan bir yere kendiniz tepetaklak asabilirseniz inanamayacağınız sonuçlar görmeye başlayacaksınız. Bu bacaklarınız dışında sırtınızı da esnetip uzatır. Omurga kemikleriniz az miktarda ayrıldığında vücudunuz boşlukları kemikle doldurup omurganızın uzamasını sağlar. Kesinlikle 20 dakikadan fazla bu şekilde kalmayın.
4. Yüzmek
Yüzmek bütün vücudunuzu esnetir ve uzatır. Vücudunuz için en iyi egzersizdir. Kulaçların etkisi muhteşemdir ve sadece uzamada farkı hissetmeyecek, omuzlarınızın da daha genişlediğini de göreceksiniz.
5. Sırtı Esnetmek
Bacaklarınızı omuz genişliğinde açarak ayakta durun, sırtınıza kollarınızı kavuşturarak ulaşın. Öne doğru yavaşta uzanın. Bu uzamaya da katkısı olan çok iyi bir sırt esneme pozisyonudur.
Artık kısa olmak istemiyorsanız bu ipuçlarını rutin programınıza alın ve uygulayın.
//
10 dk tempolu koşu
max crounch ve degişik bel hareketleri sopa çevirme dumbell’a yanlara doru egilme gibi
1-)bar ile enseye press
çeneye çekiş
2-)bench press
tek dumbell pullover
3-)lat makinesinde enseye çekiş
barfikste asılı kalma top 5dk fln ara verek
4-)bacak için hareketler
5-)bar ile biceps çift dumbell ile biceps
6-)triceps leri çalıstırıyorum hareket ismlerini bil miyorum ama klask hareketler
7-)tekrar crounch ve bel hareketleri max
antreman yaklasık 2 saat suruo haftada 3 gun gidiyorum.sizinde anladınız gibi amatorum daha yeni basladım,foumu karıstırdım baya ama boy ile ilgili bi kanıya varlamamıs anladım kadarıyla lat makinesinde enseye çekiş barfikse aslılı durma ve pullover boy uzaması için faydalı bunlara ekliyeceginiz hareketler veya yapmamam gerekn hareketler neler?dir

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver