Botoks Nedir-Botox Faydaları Botoksun Zararları-Yüz Gerdirme Botoks Fiyatları Hakkında Bilgi

Aşağıda Botoks Nedir-Botox Faydaları Botoksun Zararları-Yüz Gerdirme Botoks Fiyatları ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Botoks Nedir-Botox Faydaları Botoksun Zararları-Yüz Gerdirme Botoks Fiyatları

Botoks tedavisi, son 30 yılın belki de en etkili ve kendinden en fazla söz ettiren cilt germe ve kırışıklık tedavisi yöntemidir. Botoksun elbette faydaları kadar yan etkileri ve zararları da olabilir. Neticede botoks ta cilde şırınga edilen madde, aslında bir tür zehirdir. Bu zehiri bir bakteri türü salgılamakta ve salgılanan bu toksinler, çok düşük oranlarda cilt altına verilerek ciltte bu toksine karşı bir tür alerjik reaksiyon olması amaçlanmaktadır. Botoks yöntemi ile meydana gelen kontrollü alerjik reaksiyon neticesinde ciltte şişkinlik ve gerginlik oluşmaktadır. Şişkinlik birkaç günden birkaç haftaya kadar bir zaman zarfında inmekte ancak kırışıklık olan bölgede kırışıklıkları yok edecek kadar bir şişkinlik devam etmektedir.

Estetikte sıkça karşımıza çıkan Botox botilinum , özellikle konservelerde gelişen ve besin zehirlenmesine yol açan “Clostridium botilinum” isimli bir bakterinin ürettiği toksindir.

botoks resimleri

botoks resimleri

1990′lı yıllardan günümüze Botox uygulaması yüzdeki kırışıkların giderilmesi için kullanılan popüler bir yöntem haline gelmiştir. Alındaki çizgiler, göz kenarlarındaki kırışıklıklar bu yöntem ile kolayca kaybedilmektedir. Yüz bölgesindeki kırışıklıkların ameliyat ile düzeltilmesinin zorluğu, ameliyatsız bir yöntem olan Botox’un yüz bölgesi estetiğinde önemli bir yer edinmesine sebeb olmuştur. Ayrıca yüz germe ameliyatı yaptıran kişiler bile daha iyi sonuçlar elde etmek için ek olarak Botox ta yaptırmaktadır.

Yüzdeki kırışıkların giderilmesi için yapılan estetik Botox, ince uçlu bir iğne ile yüze enjeksiyon yapılması şeklinde gerçekleştirilir. Botox uygulaması ortalama 5 dakika boyunca ince uçlu bir iğnenin derinize batırılması şeklindedir ve ağrısız bir yöntemdir. Botox yaptırdıktan 2-3 gün sonra bunun etkileri ortaya çıkar, 4-6 ay boyunca devam eder, birkaç Botox’tan sonra 8 aya kadar çıkabilir. Uygulama sonrasında şişme, kızarma gibi yan etki oluşmaz ve kişi günlük hayatına devam edebilir.

Botox kalıcılığı uzun süreli olmayan ve devamlı yaptırılması gereken bir işlemdir. Ucuz, kolay ve ameliyatsız bir yöntem olması sebebiyle estetik alanında çok tercih edilmektedir. Botox’un yan etkisi yoktur, dünyada milyonlarca kişiye uygulanıp bir sorunla karşılaşılmaması sebebiyle de rahatça yaptırılabilir. Botox’u yapan kişinin teknik veya hijyenik unsurlara dikkat etmemesinden kaynaklanan ciddi sorunlar bile en geç 1.5 ay içerisinde düzeleceği için pek üzerinde durulmasına gerek yoktur. Fakat siz yine de böyle ciddi sorunlarla karşılaşma ihtimalini en aza indirgemek istiyorsanız deneyimli ve alanında uzman kişilere Botox yaptırınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver