Botoks Nedir-Botoks Yöntemi İle Yüz Gerdirme Tedavisi Hakkında Bilgi

Aşağıda Botoks Nedir-Botoks Yöntemi İle Yüz Gerdirme Tedavisi ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Botoks Nedir-Botoks Yöntemi İle Yüz Gerdirme Tedavisi
Botoks Nedir

Botoks Nedir

Yüzde yaşlanmanın en önemli belirtileri arasında yüz ve ağız kenarlarında oluşan derin çizgiler ve kıvrımlar ile yanaklarda sarkma ve hacim kaybı dikkat çekmektedir. Yanaklarda çökme ve sarkma ile yüzde derinleşen çizgilerin tedavisi için günümüzde malesef bir takım estetik çözümlere başvurmaktan başka bir yol yoktur. Bu noktada aslında bir estetik cerrahi yöntemi olmayan, ancak en az estetik yöntemler kadar etkili olan botoks tekniği ile yüz gerdirme nasıl yapılır, faydaları ve yan etkileri nelerdir bu konuda sizlere önemli bir takım bilgiler vermek istedik.

botox yöntemi aslında tek başına yüz germek için kullanılabileceği gibi diğer bazı estetik çözümler ile birlikte de kullanılabilmektedir. Botoksun etken maddesi olan botalinium bakterisi, cilt altına enjekte edildiğinde bu enjeksiyon, ciltteki sarkmaları, buruşukları kırışıklıkları ve ciltteki kıvrımları tedavi etmekte ve dolgunlaştırmaktadır.

Botoks aynı zamanda göz altı bölgedeki torbacıklar ve sarkmalar için de etkisini kanıtlamış bir estetik yöntemdir. Bir çok hasta botoks yöntemi ile yüzünün değişik bölgelerinde yaşlılığın getirdiği sarkma tedavisinde oldukça iyi sonuçlar elde etmişlerdir. Botoks tedavisi için yüzdeki belirli bölgelere inanılmaz derecede ince bir iğneler kullanarak oldukça küçük dozlarda enjeksiyonlar yapılmaktadır. Botoksun etkisi genellikle uygulanan bölgede yaklaşık 1 yıl devam etmektedir.

Botoks Video İzle

Botoks nedir? Botoks nasıl yapılır Botox Fiyatları botoks ankara

Botoks Nasıl Yapılır?

Botoks tedavisi, söz konusu bakterinin toksinlerinin çok ince yapılı kanüller vasıtasıyla cilt içine enjekte edilmesi ile uygulanmaktadır. Botoks yöntemi öncesinde hasta lokal anestezi tekniği ile veya botoks yapılacak cilt üzerine sürülen topikal bir anestezik krem ile uyuşturulur. Bundan sonra da botoks iğneleri özel bir takım tekniklerle cilt altına uygulanır.

Botoks Tedavisinin Sonuçları Ne Zaman Alınır?

Botoks Tedavisi ilk etkilerini birkaç hafta içerisinde vermeye başlar. Ancak botoksun faydalarının tam olarak ortaya çıkması için tedavi sonrasında 6 ay kadar beklemek gerekebilir.

Botoks Tedavisi Sonrasında Şişlikler Ne Zaman İner

Botoks sonrası cildinizin normal görünümüne dönmesi 1-2 ayı alabilmektedir. Ancak ilk 15 günün ardından botoksun oluşturduğu kızarıklıklar ve şişmeler makyaj ile kamufle edilebilir.

Botoks Tedavisi Güvenli midir, Botoksun Yan Etkileri Zararları Varmı?

Botoks tedavisi uzman doktorlar tarafından sıhhi koşullarda uygulandığında ve uygulama dozu aşırıya kaçılmadığı sürece herhangi bir yan etki veya zarar meydana getirmemektedir. Göz çevresine uygulandığında bazen geçici süreyle göz kapağı düşmesi sorunu görülebilmektedir. Ancak birkaç gün içerisinde görünüm normale dönmektedir.

Kırışıklık İçin Botoks Tedavisi Yeterli Midir?

Yüzdeki ve göz çevresideki kaz ayağı çizgileri adı verilen kırışıklıklara karşı botoks tedavisi tek başına çoğu zaman yeterli olmakla birlikte Hyaluronik asit ile kırışıklık tedavisi de sıklıkla Botoks enjeksiyonu ile birlikte uygulanmakta ve daha olumlu sonuçlar alınabilmektedir.

Botoks nerelere yapılır ve uygulanır?

-Alın kırışıklıkları adı verilen ve alın bölgesinde oluşan yaşlanmaya bağlı yatay çizgilerde,
-Çatık kaşa neden olan ve iki kaşın birleştiği burun üstü bölgede görülen derin yatay ve dikey çizgilerde,
-Kaşların düşük olduğu yani kaş düşmesi görülen kişilerin kaşlarının şakakla bitişen kesimlerinde,
-kaz ayağı çizgilerinde
-Alt göz kapağında görülen ve kadınları daha yaşlı gösteren ince çizgilerde,
-Göz kısıklığı neticesinde zamanla ortaya çıkan göz çevresi kırışıklıklarında,
-Burun ile göz arasında görülen yatay çizgilerde,
-Burun ucu düşüklüğü olan kişilerde burun uçlarını kaldırmak amacıyla ,
-Dudakların normalden daha ince olması nedeniyle gülerken üst dişetinin görünmesi sorununda,
-Üst ve alt dudaktaki dikey çizgiler ( sigara içimi çizgileri ),
-Dudak köşelerinin yukarıya kaldırılmasında ,
-Alt dudak ile çene arasındaki yatay çizgilerde,
-Çene cildinin daha pürüzsüz hale getirilmesinde,
-Boyundaki yatay çizgilerin ve dikey bantların tedavisinde,
-Eller, ayaklar, yüz ve koltuk altındaki aşırı terleme şikayetlerinin giderilmesi amacıyla tedavi yöntemi olarak Botoks tedavisi yapılabilmektedir.

Botoks Fiyatları Seans Ücretleri Ne Kadardır.

Her ne kadar İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Eskişehir, Gaziantep gibi büyük şehirlerde botoks fiyatları bir miktar değişse de botoks fiyatları seans başı 400 tl ile 800 tl arasında değişmektedir. Tabi bu fiyatların oluşumunda doktorun popularitesi ile kullanılan ilacın fiyatı büyük önem arz etmektedir. Botoks tedavisi olmadan evvel gideceğiniz doktoru iyice araştırın. Gerekirse daha önce botoks tedavisi yaptıranların olumlu yorumlarını değerlendirin ve ödediğiniz paranın hakkını almaya çalışın.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver