Botoks İle Kaş Kaldırma, Botoks Uygulaması İle Kaş Kaldırma, Botoksla Kaş Kaldırma

botoksla kaş kaldırma işlemi, botoksla kaş kaldırma yöntemi, botoksla kaş nasıl kaldırılır, kaş kaldırma estetiği

Botoks ile kaş kaldırma estetiği

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Botoks yöntemi estetiğin birçok alanında kullanıldığı gibi, kaşlarından memnun olmayanları memnun etmek gayesi ile de kullanılmaktadır. Botoksla kaş kaldırma işleminde hem kaşlar kişinin isteğine göre şekilleniyor hem de göz ve çevresindeki kırışıklıklar ortadan kalkmış oluyor. Botoks ile kaş kaldırma yönteminin uygulanması ise uzman kişiler tarafından sadece 10 dakikadır. 10 dakikalık işlem sonrasında 6 ay boyunca kaşlarınız dik ve kalkık bir görünümde olmakta.

 

Estetik uygulamalar arasında en sık tercih edilen metotlardan biriside şüphesiz kaş kaldırmadır. Yüz estetiğinde büyük bir öneme sahip olan kaşlar, yaşın ilerlemesine bağlı olara deformasyona uğrayarak ifadelerin tam manasıyla vurgulanmasını önler. Deformasyona uğrayan kaşların birçoğunda kızgın,sert, yaşlı ve üzgün ifadeler hakimdir. Bu ifadelerden kurtulmak ve kaşlarına yepyeni bir görünüm kazandırmak isteyenlerin adresi ise estetik merkezleri oluyor .

Daha canlı bakışlar, daha belirgin ifadeler ve daha estetik bir görünüm için kaç kaldırma operasyonu bazen tek başına bazen de alın ve göz kapağı estetiği ile birlikte uygulanmaktadır. Kaşların durumuna göre operasyonun şekli değişir. Eğer kaşlarda deformasyon fazla ise alın germe estetiği ile birlikte yapılması daha uygundur. Ancak sadece kaşlarının kaldırılmasını isteyen, deformasyona uğramamış olanlarda ise sadece kaş kaldırma estetiği yeterli görülür.

Sadece kaş kaldırma estetiği uygulanacaksa askılama yöntemi kullanılır ve bu yöntem hastanede yatış gerektirmez. Lokal anestezi altında uygulanır ancak hastaların tercihi genel anestezi ise, genel anestezi kullanılabilir. Kaş kaldırma estetiğinde saçların içinden birkaç cm’ lik kesi içinden girilir ve kaşların altındaki dokular serbestleştirilerek yukarıya doğru gerdirilir.

Kaş kaldırma estetiği sonrası ciddi bir ağrı oluşmaz. Hastalar günlük hayatlarına hemen dönebilir ve 2 gün sonra banyo yapabilirler. Genellikle çoğu estetik uzmanı eriyen dikişler kullandığı için dikişleri aldırma zahmeti de yoktur.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver