Bölgesel Zayıflama ve Yağ Aldırma Yöntemleri Hakkında Bilgi

Aşağıda Bölgesel Zayıflama ve Yağ Aldırma Yöntemleri ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bölgesel zayıflama için kullanılan yöntemler şunlardır:

1) Liposakşın yöntemi ile bölgesel zayıflama:

Kabaca vücudumuzdaki aşırı yağ dokusu biriken bölgesel zayıflama gerektiren kısımlara yağ aldırma ameliyatı yapılarak vücut yağlarının emilmesi işlemine denilmektedir. Liposuction yötemi ile bölgesel kiloların yok edilmesi için ilk önce yağ alınacak bölgese yağları çözen ve sıvılaştıran özel bir solüsyon uygulanır. Sonra kanüller yardımıyla bu gevşeyen yağ dokusu emilerek çekilir. Bunun ardından kalça basen göbek karın yağları aldırma işlemine geçilir. Ağrısız bir ameliyat olan liposakşın yağ aldırma ameliyatı neticede istirahat gerektiren bir bölgesel zayıflama yöntemidir.

2) Ultrashape bölgesel zayıflama yöntemi

Utrashape uygulaması, yüksek frekanslı ses dalgalarıyla bölgesel kiloların yok edilmesi felsefesine dayanır. Özel bir ultrashape makinası ile deri altı yağ tabakalarına odaklanılan yüksek dalgalı ses frekansları, yağ hücrelerinin hücre çeperlerini parçalayarak kökten yok olmasına sebep olur. Oldukça güvenilir ve risksiz bir bölgesel zayıflama modeli olan ultrashapei ülkemizde günden güne yaygınlaşmaktadır.

3) Lipoliz ameliyatı bölgesel zayıflama yöntemi

lipoliz lazer epilasyon
Lipoliz kilo verme tekniği ile bölgesel yağlardan kalıcı olarak kurtulmak mümkündür. lipoliz tekniği ile eskisi gibi zayıf bir vücuda kavuşmak çok kolaydır.lipoliz ile liposakşın birbirinden farklı tekniklerdir. Lipoliz ile bölgesel zayıflama uygulamalarında yağ hücrelerini çözen ve eriten özel bir kimyasal solüsyonun bölgesel yağlar bulunan bölgelere uygulanması ile lipoliz tedavisi uygulanmış olur. Lipoliz bölgesel zayıflama yönteminde aynı ultrashape tekniğinde olduğu gibi yağ hücreleri parçalanmaktadır. Lipoliz tekniğinin ultrashape den farkı, yağ parçalanma işleminin kimyasal yöntemlerle yapılmasıdır. Lipoliz fiyatı itibarı ile uygun ve ucuz bir bölgesel yağ aldırma yöntemleri arasındadır.

4) mezoterapi tekniği ile bölgesel zayıflama yöntemi

Mezoterapi bir bölgesel zayıflama yöntemidir. Ama aynı zamanda selülit tedavisine kesin çözüm sunan bir selülit tedavi metodudur. Mezoterapi yöntemi, saç mezoterapisi, selülit mezoterapisi, bölgesel zayıflama mezoterapisi gibi değişik alt dallara ayrılmaktadır. Mezoterapi beri uzun zamandan uygulanan bir yöntem olarak öne çıkar. Mezaterapi merkezi içerisinde uygulanan mezaterapi seansı, derialtı bölgesinde selülit yok edivi ve eritici bir takım maddelerin zerk edilmesiyle başlar. Bu maddeler içerisinde besleyici değeri yüksek olan vitmain ve mineral karışımları da bulunur. Böylece hem selülitlere kalıcı çözüm, hem de cilt bakımı ve cilt gençleştirme tdavisi aynı zamanda uygulanmış olur.
5) Bölgesel zayıflama egzersizleri:

Doğal bir bölgesel zayıflama süreci geçirmek isteyen kişiler için ideal bir bölgesel zayıflama yöntemi olarak öne çıkar. Kalça basen göbek ve karın eritici hareketlerle sadece hedeflenen bölgede incelme ve kalıcı zayıflama amaçlanır. Bölgesel zayıflama hareketleri içerisinde özellikle kalça ve basen eriten hareketler oldukça faydalı sonuçlar vermektedir.

6) Bölgesel zayıflama diyetleri:

Bazı bitkisel diyetler ile bölgesel zayıflama sağlanabilmek mümkün olmaktadır. Özellikle İçerisinde yağ yakıcı bir takım termojenik maddeler içeren, lahana diyeti

Bölgesel zayiflama uygulamaları genelde güzellik merkezleri ile lazer epilasyon merkezlerinde de verilen bir hizmettir. Bölgesel zayiflama ameliyatlarına aynı zamanda body contouring yöntemiyle zayiflama ve bölgesel incelme bölgesel incelme adı da verilir. Bölgesel zayıflama bu saydığım yöntemlerden de ibaret değildir. bölgesel zayiflama diyet yöntemleri daha çok bölgesel zayiflama kilo verme amacıyla kullanılırlar. Ancak bölgesel zayiflama için sadece diyet ile bölgesel zayiflama yeterli değildir. Bunun yanında egzersiz ve spor da gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver