Böğürtlen Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir Hakkında Bilgi

Böğürtlen Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Böğürtlen Nedir, Böğürtlen Ne Anlama Gelir, Böğürtlen Ne Demektir, Böğürtlen Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Böğürtlen ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Böğürtlen Anlamı

Böğürtlen Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir
Gülgiller (Rosaceae) familyasından Rubus cinsine ait çalıların ortak adı. Haziran-eylül ayları arasında, beyazımsı ya da pembemsi renkli çiçekler açan, yüksek boylu, çok yıllık, dikenli ve çalı görünümünde bir bitkidir. Ekilmemis yerlerde, çit, yol ve hendek kenarlarında bulunur. Gövdeleri silindir şekilli, içi dolu, odunlu ve dikenli dalları, önce dik, sonra aşağı dogru kıvrıktır. Yapraklar saplı, kenarları dişli, alt yüzeyleri tüylüdür. Yaprak sapında, uçları geriye dogru kıvrık dikenler bulunur. Çiçekler dalların ucunda toplanmıştır. Meyve; meyvelerin biraraya gelmesiyle oluşmuş küre biçiminde bir birleşik meyvedir. Rengi önce yeşil, sonra kırmızı ve olgunlaşınca siyahımsıdır. Dünyanın birçok yerinde yetişir. Türkiye’de yetiştiği yerler, Marmara Bölgesi, Batı Anadolu ve Doğu Karadeniz’dir.

Konu ile ilgili aramalar: Böğürtlen Nedir Böğürtlen ödev ara Böğürtlen kelime anlamı Böğürtlen sözlükte ara Böğürtlen ansiklopedi bilgi bankası ara Böğürtlen ne demek Böğürtlen neye denir

Böğürtlen ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver