Boğuk Ses Nasıl Düzelir, Boğuk Ses Nasıl Tedavi Edilir, Boğuk Ses Tedavisi, Ses Boğukluğu Nasıl Düzeltilir

ses boğukluğunun tedavisi, ,

Boğuk ses nasıl düzeltilir?

Mütenevvi sebeplerden husule gelen ses boğukluğu ekseri, üst solunum yolu enfeksiyon hastalıklarından dolayı ses tellerinin şişmesinden kaynaklı bir sorundur. Sesin nefes nefes kalınmış gibi olması olarak tabir edilen ses boğukluğu, genellikle pek önemsenmeyen sorunlar arasındadır. Ancak uzmanlar, uzun vadede geçmeyen ses boğukluğunun ses tellerini alakadar eder bir problemden kaynaklı olacağı için, ciddiye alınmasını önerir.

Sponsorlu Bağlantılar

Boğuk ses tedavisi

Boğuk ses tedavisi için kulak burun boğaz doktoruna başvurabilirsiniz. Uzman hekim öncelikle genel sağlık durumunuzla ilgili hikayenizi dinleyecek ve sonrasında bir ayna veya endoskop vasıtası ile ses tellerinizi inceleyecektir. Eğer hekim gerek görürse, akustik incelemede yapabilir. Ses boğukluğunun nedeni anlaşıldığı zaman, nedene yönelik tedavi uygulanır.

Sesin aşırı şekilde kullanılması, ses kullanımının yanlış yapılması ve ses tellerinin dinlendirilmemesi gibi çeşitli sebeplerden de ortaya çıkan ses boğukluğu tedavisi için ses istiraheti önerilir. Sıvı alımının fazlalaştırılması, sigara ve dumandan uzak durulması ses boğukluüu tedavisinde hastaların dikkat etmesi gerekenlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver