Boğmaca Nedir Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi Hakkında Bilgi

Boğmaca Nedir Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Boğmaca Nedir, Boğmaca Ne Anlama Gelir, Boğmaca Ne Demektir, Boğmaca Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Boğmaca ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Boğmaca Anlamı

Boğmaca Nedir Nedenleri, Belirtileri ve Tedavi Yöntemi

Çocuklarda salgın yapabilen ve öksürük nöbetleri biçiminde görülen mikroplu bir hastalık. 4-10 hafta sürer. Kuluçka dönemi 1-2 haftadır. Hastalık nezleyle başlar, ardından hapşırma görülür. Bu devrede çok bulaşıcıdır ve mikroplar damlacıklarla birlikte etrafa yayılır. Öksürük nöbetleri genellikle gece vakti gelir. Daha sonra kasılmalarla birlikte sürekli ve sık, hatta kusmayla sonuçlanan öksürük nöbetleri devresi başlar. Hastalığın son iki haftası toparlanma dönemidir, öksürük nöbetleri seyrekleşir ve kusmalar azalır.

Teşhis için, boğazdan alınan balgam kullanılır. Korunmak için de çocuklara 3-6 aylıktan sonra aşı yapılmalıdır. Daha çok 2-8 yaş arasındaki çocuklarda görülür.

Konu ile ilgili aramalar: Boğmaca Nedir Boğmaca ödev ara Boğmaca kelime anlamı Boğmaca sözlükte ara Boğmaca ansiklopedi bilgi bankası ara Boğmaca ne demek Boğmaca neye denir

Boğmaca ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver