Boğmaca Hastalığı, Boğmaca Hastalığı İçin Ne Yapılmalı, Boğmaca Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir

boğmaca hastalığı ve tedavisi, boğmaca hastalığından kurtulmak için, boğmaca hastalığının tedavisi, boğmaca nasıl geçer

Boğmaca nasıl tedavi edilir?

İlk evrelerde öksürük ile başlayan, ateşlenme ile devam eden, mide bulantısı, kusma, hırıltılı solunum, hapşurma ve balgam ile belirtilerini yavaş yavaş göstermeye devam eden boğmaca hastalığına yakalanmamak için özellikle bebekler ve çocuklar aşı olmalıdır. Bebeklerin ve çocukların zayıf bir büyeye sahip olmaları boğmaca hastalığını yetişkinlere nazaran daha şiddetli geçirmelerine sebep olur. Hatta boğmayaca yakalanan bebek ve çocukların bir kısmı bu hastalığı atlatamadıkları için ölmektedir. Boğmacadan korunmanın en etkili yöntemi olan aşı, muhakkak ebeveynlerce dikkate alınmalı ve önemsenmelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Boğmacaya yakalanmayı önlemek için yapılacak olan aşı kesinlikle alerjik bir bünyeye sahip olanlar tarafından yaptırılmamalıdır. Aynı zamanda öksürük, kısık sesle konuşma, hapşurma, kusma gibi boğmaca nöbetlerinin artması durumunda da aşının devamlılığı söz konusu olamaz. Bu durumda hekime danışılarak boğmaca tedavisi için başka bir yöntem denenmelidir.

Boğmaca tedavisi muhakkak uzman bir hekim tarafından yapılmalıdır. Sağdan soldan duyulan boğmacayı tedavi ettiği söylenen yöntemler kesinlikle denenmemelidir. Boğmaca hastalığının ciddi bir hastalık olduğunu ve ölümle sonuçlanabileceğini bir kez daha hatırlatarak tedavi için uzman bir hekime başvurmanızı öneririz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver