Boğaz Ağrıları Ve Tedavisi, Boğaz Ağrısı, Boğaz Ağrısı İçin Bitkisel Öneriler

boğaz ağrısı nedenleri, boğaz ağrısı sebepleri, boğaz ağrısı ve tedavisi, boğaz ağrısına ne iyi gelir

Boğaz Ağrısına Son!!

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Boğaz ağrısı özellikle enfeksiyon kapma sonucunda belirirler. Boğaz ağrıları ile özellikle kış mevgimlerinde daha çok karşılaşılır. Boğaz ağrısı başka bir hastalık nedeni ilede belirebilir. Peki boğaz ağrılarına ne iyi gelir? Boğaz ağrısının tedavisini  merak ediyorsanız, makalemizi sonuna kadar inceleyin…

 

Boğaz agrısı genellikle enfeksiyonlar nedeniyle oluşur.Kendisi ayrı bir hastalık olmayıp baska bir hastalıktan ötürü ortaya çıkar.Boğaz ağrısını oluşturan etmenler virüs ve bakterilerdir.
Virüslerin tedavisinde Antibiyotik alınmasına pek gerek görülmemektedir.Genellikle doktora gidilmediginde 7 gün içinde kendiliğinden iyileşebiliyorlar.Boğaz ağrısı ile birlikte burun akıntısıda oluşabilir.
Bogaz ağrısına karsı yapılabilecekler şunlardır.Yeterli düzeyde beslenilmeli ve sıvı alımınına dikkat edilmelidir.Ortamın havası nemli tutulmalıdır.Bunun için ıslak bir havluyu kalorifer peteginin üzerine koydugunuzda bu nemli havayı saglayabilirsiniz.Sıcak sıvılar tüketilmeli bogaz bölgesi sıcak tutulmalıdır.Balgam söküldügünde yutulmadan tükürülmelidir.Şiddetli bogaz ağrısında doktora başvurmayı ihmal etmeyiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver