Böceklere Bitkisel Çözümler, Böceklere Doğal Çözüm, Böceklere Kovmanın Yolları

böcekleri kovmanın doğal yolları, doğal yöntemlerle böcekleri kovma, doğal yöntemlerle böcekleri yok etme,

Böceklere bitkisel çözüm

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Yaz mevsimi gelince küçük canlılar arasında bir hareketlilik başlamakta, başta karıncalar ve sinekler olmak üzere türlü türlü böcekler etrafımızda cirit atmaktalar. Kış uykusundan uyanan bu canlılar aynı zamanda yaz aylarında üremeye başladıkları için, biz ne kadar onlarla baş etmeye çalışsak ta bitip tükenmek bilmezler. Peki böcekleri evlerimizden, ofislerimizden uzaklaştırmanın yolları nelerdir? İşte sizlere böcekleri kovmanın doğal yolları;

Daha çok kırsal kesimlerde böcekler daha fazladır. İnsanları bir hayli rahatsız eden bu canlılar çoğu kez kimyasal yöntemlerle yok edilmeye çalışılır. Ancak kimyasallar böceklere zarar verdikleri gibi insanlara da zarar vermektedir. Bilhassa çocuklar için oldukça zararlı olan bu kimyasalları kullanmak yerine doğal yöntemlerle böcekleri yaşadığınız ortamdan uzaklaştırabilirsiniz.

Karıncaları uzaklaştırmak için karıncaların ortaya çıktığı bölgelere nane çayı torbaları veya ezilmiş karanfil koyun. Nane çayı torbaları ve ezilmiş karanfil karıncalara yolunu şaşırtacak ve onların tekrar oraya gelmelerini engelleyecektir. Karınca yuvalarına sabunlu su püskürtebilir ya da yuvalarının etrafını tebeşir ile çizebilirsiniz.

Özellikle evinde hayvan besleyenlerin derdi olan pireler içinde sedir yağı kullanılabilir. Sedir yağını evinizdeki hayvanın uyuduğu bölgeye, evinizin zeminine sıkın. Pireler için aynı zamanda pire otu tozu, biberiye, pelin otu ve yarpuz da kullanabilirsiniz.

İşte yaz aylarının en çok can sıkan canlıları, sivrisinekler… Sivrisinekleri vücudunuzdan uzak tutmak için vücudunuza birazcık ispirto ya da karanfil yağı sürün. ancak cildiniz hassas ise karanfil yağı ve ispirto tahriş yapabilir, dikkatli olun.

Aynı zamanda lavanta, okaliptüs, sardunya ve nanede sivrisinekleri kovan doğal çözüm yollarındandır. Bahçeniz ya da balkonunuz varsa kadife çiçeği dikin. Kadife çiçeği de sivrisinekleri kovalar.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver