Böbrek Taşı Kırılması, Böbrek Taşı Nasıl Kırılır, Böbrek Taşı Tedavisi

lazer teknolojisiyle böbrek taşı kırılması, lazer yöntemiyle böbrek taşı kırdırma, lazer yöntemiyle böbrek taşı kırılması, lazerle böbrek taşının kırılması

Lazerle böbrek taşı kırılması

Böbrek taşı düşürülmesi bireylerin hayatta yaşayabilecekleri en kötü ağrıya sebep olduğundan ekseri böbrek taşı hastaları böbrek taşını düşürme istekleri yerine böbrek taşını kırdırma yollarına başvurmayı tercih etmekteler. Günümüzde böbrek taşı kırdırma işlemi lazer teknolojisi ile başarılı bir şekilde yapılmakta ve böbrek taşı hastaları yaşayacakları birçok sıkıntıları bu yöntemle geride bırakmaktadırlar. böbrek taşının cinsi her ne olursa olsun, lazer ışınlarıyla %85-90 oranında başarılı bir taş kırdırma işlemi uzman hekimler gerçekleştirilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Lazerle taş kırdırma tedavisi ilk olarak 60′lı yıllarda denenmiş ancak tedaviyi deneyen hekimin başarısız olmasıyla birlikte insanlar bu yöntemden korktukları için lazer tedavisine sıcak bakmıyorlardı. Oysa ki teknolojinin ve bilimin ilerlemesiyle lazer tedavisinde öneli gelişmeler kaydedilmiş ve böbrek taşları uzman hekimler tarafından artık sorunsuz olarak lazer ışınlarıyla yok edilerek hastaları böbrek taşından kurtarıyor. Ancak doktorun başarısız olmasında çevre dokulara zarar verilmesi veya uzun vadede idrar kanallarında daralmaların ortaya çıkma ihtimali bulunduğundan hekiminizi iyi seçmenizi tavsiye ederiz.

Lazerle böbrek taşı kırılma işleminde ilk olarak taşın bulunduğu bölgeyi saptamak için cilt üzerinde 1cm’lik delik açılır ve bu delikten ince bir boru yardımı ile böbreğe ulaşılır. Taşın yeri saptandıktan sonra bu boru içerisinden fiberoptik kablo geçirilir ve kablonun çevre dokulara zarar vermemesi için 2mm uzakta tutulmasına dikkat edilir. Ardından taşın yüzeyine lazer kablosu temas ettirilerek lazer ışınları taş yüzeyinde oluşturdukları baloncuklar ve bunların patlaması sonucunda ortaya çıkan şok etkisiyle taşlar parçalara ayrılır. Parçalara ayrılan taşlar son olarak tek tek çıkartılarak börek taşı sorunu ortadan kaldırılır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver