Böbrek Taşı, Böbrek Taşı Neden Oluşur, Böbrek Taşı Nedenleri

böbrek taşı niçin olur, böbrek taşının oluşma nedenleri, böbrek taşlarının nedenleri, böbrek taşlarının oluşum nedenleri

Böbrek taşı neden olur?

Günümüz toplumunda sık sık adını duyduğumuz sağlık problemlerinden biri olan böbrek taşları, inanılmaz derece şiddetli bir ağrıya sebep olmakta ve bu ağrının da kadınların doğum sancısından eş değer bir ağrı olduğu söylenmektedir. Eğer böbrek taşı rahatsızlığı ile karşılaşmak istemiyorsanız böbrek taşına neden olan hususlardan kaçınmalı ve bilhassa da beslenmenize dikkat etmelisiniz. İşte sizlere uzman açıklamalarından böbrek taşının nedenleri.

Sponsorlu Bağlantılar

Böbrek taşları idrarda bulunan küçük kristallerin birbirlerine yapışması sonucunda husule gelmektedir. Böbrek taşı oluşumunda ki en önemli neden ise idrardaki katı ve sıvı maddelerin arasındaki dengesizlik olmaktadır. Bilhassa erkeklerde sıklıkla ortaya çıkan böbrek taşlarının nedenleri arasında genetik faktörlerde rol oynamaktadır.

Bir takım maddelerin böbreklerde çökerek birikmesi, ileride bu maddelerin büyümesine sebep olacak ve böbrek taşı meydana gelecektir. Böbrek taşları idrar yaparken vücuttan atılabilir, ancak aynı zamanda idrar yollarında tıkanıklığı da sebep olur. İdrar geçişine izin vermeyen bu taşlar şiddetli ağrıya sebep olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver