Bobin Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır Hakkında Bilgi

Bobin Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Bobin Nedir, Bobin Ne Anlama Gelir, Bobin Ne Demektir, Bobin Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Bobin ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Bobin Anlamı

İçinden elektrik akımı geçebilen yalıtılmış telle sarılmış makara. Akımda herhangi bir azalmayı ya da çoğalmayı önleyerek, akımı değişmez bir durumda tutmaya yarar. Bobinde kullanılacak tel, elektriği iyi iletebilecek bir bakır alaşımdan yapılır. Telden elektrik geçince bobin bir elektromanyetik alan doğurur, yani bir tür mıknatıs olur.

Bobin mekanik, elektromanyetik ve daha birçok alanda kullanılır. Üzerine herhangi bir şey sarılı tüm makaralara da bobin adı verilir. İplik bobini, film bobini vb.

Konu ile ilgili aramalar: Bobin Nedir Bobin ödev ara Bobin kelime anlamı Bobin sözlükte ara Bobin ansiklopedi bilgi bankası ara Bobin ne demek Bobin neye denir

Bobin ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver