Blackberry Z10 Özellikleri Detaylı İncelemesi

Blackberry Z10 Ekran Görüntüleri (Resimleri) Satış Fiyatı ve Ayrıntılı Teknik Özellikleri

Quawerty klavyeli akıllı telefonlarıyla dünya genelinde popüler bir hava yakalayan Kanada merkezli RIM, sektörün dokunmatik ekrana kaymasıyla kendisini hızlı bir çöküşün içerisinde buldu. Şirket için 2013 yılı bir dönüm noktası olabilir; çünkü şirket, giriştiği yeni yapılanmanın ilk meyvelerini ocak sonunda karşımıza çıkaracak.

Sponsorlu Bağlantılar

Blackberry 10 ile işletim sisteminde radikal değişiklikler oluşturan şirket yine bu sistemi kullanan ilk çözümleri de karşımıza çıkaracak. L serisi adında uzun süredir gündemde olan aynı zamanda bir dizi görsel ve videolarının da karşımıza çıktığı telefonların ilki Blackberry Z10 olarak adlandırılacak. Telefonun görselleri ileride pazarlamada kullanılacak bir afişte karşımıza çıktı.
1356107107_blackberry-z10-first-press-shots.jpg

Telefon, siyah ve beyaz renk seçeneklerden oluşurken ön bölümde 4,5-inç boyutunda 1280 x 720p çözünürlüklü HD ekranı görüyoruz. 8mp arka kamerası ile 1080p (Full HD) formatında video kaydı yapabilen Z10, 30 Ocak’ta gerçekleştirilecek etkinlikte karşımıza çıkacak. Şirketin ayrıca kendi adıyla özdeşleşen ve hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesi oluşturduğu Quawerty klavyeli modellerine devam edecek. Yine aynı etkinlikte X10 olarak adlandırılan yeni bir cihazın tanıtımı bekleniyor.

RIM’in Blackberry 10 ile şu aşamada Android ve iOS ile rekabet etmesi güç fakat Nokia ve HTC ile çıkış arayan Windows Phone 8’le sıkı bir rekabet içerisinde olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver